У Лондоні поліції вдалося взяти ситуацію під контроль

  У Великобританії стало дещо спокійніше. На четверту ніч масових протестів у Лондоні - поліції вдалося взяти ситуацію під контроль. Натомість центр погромів перемістився у інші британські міста - передусім в Бірмінгем, Манчестер, Глостер та Ліверпуль. За ніч затримали близько сотні людей.

  Хвиля заворушень перейшла у Центральну Англію. Зокерма у другий за величиною британський мегаполіс Бірмінгем, а також Манчестер та прилеглі міста. У тамтешньої поліції була непроста ніч - кількість правоохоронців збільшили утричі тільки у Лондоні - і манчестерські патрульні розривалися між викликами. Хулігани громили та палили магазини і авітівки, грабували перехожих, напали щонайменше на 1-го журналіста. 

  Геррі Шіван, представник поліції Манчестера: "Наші офіцери стикнулися з надзвичайним рівнем насилля груп молодих людей. Сором, що таке відбулось саме в нашому місті. Усе це безаперечні злочини.  як би хулігани не виправдовували свої дії". 

   Натомість Лондон - схоже, вгамувався. Чи то завдяки 16-ти тисячам поліцеських на вулицях, чи то через дозвіл правоохороцям стріляти гумовими кулями. Місцеві мешканці в деяких районах вирішили  особисто охороняти свої будинків від хуліганів.

  Саллі Вуттон, місцева мешканка: "Це було спонтанне рішення, ми об`єдналися через фейсбук. Ми дуже дружні, ми цінуємо свій район і хочемо, щоб люди не боялись туту ходити. Тому і прийшли захистити честь Елтама".

  Тим часом комісія, яка розслідує обставини загибелі Марка Даггера - через смерть якого і спалахнули сутички - оприлюднили нові подробиці.  виявилось, що Дагган не стріляв у поліцію, хоча на місці інциденту і знайшли його пістолет. Усі кулі  - були поліцейськими.

  Рейчел Серфортайн, голова незалежної комісії з зі скарг на поліцію: "Попередні результати розслідування показали, що на місці злочину знайшли незареєстновану вогнепальну зброю, яка попередньо належала вбитому. Водночас поки ми не маємо доказів того, що з неї стріляли. Свідчення про те, що один з поліцейських був поранений Марком Даггеном не підтвердились. Причиною поранення був постріл з табельної зброї".  

  Остаточно - хто винен - з`ясують у суді, який призначили на грудень. Тим часом, британська преса вже з`ясувала, що компенсує завдані збитки від погромів - поліція. За законом 19-го століття, якщо Скотленд-Ярд не зміг стримати безчинства натовпу, він і має оплатити відновлення міста.

  Юлія Кулак, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Костенко:Влада не виконує свої обіцянки
  Наступний матеріал
  Сина Каддафі якого раніше уважали вбитим показали по лівійському телебаченню
  Теги: