У Лівії запеклі сутички у місті Місурата

  З Лівії надходять повідомлення про запеклі сутички у місті Місурата. Протестувальники виборюють місто від прихильників Каддафі. Водночас у Бенгазі люди стоять у чергах за зброєю, відібраною у військових та поліцейських. Очевидці передають, що готуються до битви за Триполі вже найближчим часом.

  Каддафі дедалі більше втрачає контроль над країною. У кількох містах на сході відбуваються святкування. За останніми повідомленнями агенції "Ройтерс", захід теж поступово виходить з-під контролю Муамара Каддафі. Це, зокрема, міста Зуара, Аз-Завія та Місурата. Щоправда, в останньому досі не припиняються запеклі сутички.

  Із неспокійної країни  вивозять своїх громадян різні караїни світу. Евакуація відбувається на поромах і літаках.

  Громадянин Італії: "Французькі військові сказали нам, що в їхньому літаку є зайве місце і ми вилетіли з ними. Дякую, хай живе Франція".  

   Штефен Вілобі, громадянин Ірландії: "Якщо бути відвертим -  там суцільний жах. Учора в аеропорту були тисячі людей. Усі тікають звідти. Там лунає стрілянина і травлять народ сльозогінним газом".

  Тікають з Лівійських теренів не тільки іноземці, але й пересічні мешканці, а також біженці з Тунісу та Єгипту, які шукали в Лівії притулку після заворушень у своїх країнах.

  Анан, громадянин Лівії: "У центрі Триполі загинули багато моїх знайомих. Серед жертв є також єгиптяни та тунісці. П`ятеро моїх друзів із Тунісу загинули. Тут не можна лишатися".

  Європейські країни з виходом до Середземного моря попередили ЄС, що можуть не впоратися з напливом африканців. Наразі у Брюсселі думають над механізмом розподілу біженців між країнами. Ситуацією в Лівії вкраїй занепокоєна міжнародна спільнота. Засуджують застоування сили і в організації Об"єднаних Націй і в ЄС. У Брюсселі вже розробляють санкції. Зокрема, розглядають замороження активів усіх представників правлячого режиму Лівії, а також запровадити ембарго на поставки зброї до Лівії.

  Ганна Ільїних. "5 канал".

  Попередній матеріал
  Кількість жертв теракту в аеропорту "Домодєдово" зросла до 37 людей
  Наступний матеріал
  Юні коструктори подарували Януковичу "Енциклопедію дитячої творчості" [репортаж, відео]
  Теги:
  Loading...