У Лівії урядові війська відновили наступ на охоплені постанням райони

  У Лівії атакують головний центр нафтової промисловості країни - Марса-Брега. Місто бомбардують військово-повітряні сили, підвладні Каддафі, та наземні війська.

  Війська Муаммара Каддафі поновили бомбардування міста Марса-Брега ключового нафтового терміналу країни. За даними BBC, основному удару піддали аеропорт. Бої за місто тривають уже кілька днів. У сутичках загинули 14 людей. Національна рада - опозиційний уряд Лівії - категорично відкинула можливість переговорів із чинним лідером країни. Повстанці впевнені у перемозі.

  Повстанець: "Із Божою допомогою ми переможемо Каддафі, я впевнений".

  Повстанець: "Бог допоможе нам. Сьогодні ми знову битимемося. Сподіваюся, це буде останній день для Каддафі".

  Сам Муаммар Каддафі  і надалі стверджує, що контролює ситуацію у країні. Він уважає - немає жодних причин для міжнародного втручання у справи Лівії. Якщо ж НАТО та США вирішать застосувати силу - обіцяє "новий В`єтнам". У середу Каддафі взяв участь у святкуванні річниці лівійської державності. На мітингу в центрі Триполі зібралися тисячі прихильників полковника. Під час виступу Каддафі вкотре заявив: мирні мешканці його підтримують, а заворушення - справа рук Аль-Каїди. Вранці у столиці країни прихильники Каддафі влаштували масовий мфтинг на його підтримку.

  Житель Триполі: "Ми підтримуємо нашого лідера Муаммара Каддафі і згодні з кожним його словом. Без нього Лівія не існуватиме! Ми єдині у цій думці, ми підтримуємо його революцію і не приймаємо усіх спроб державного перевороту. Нам ніхто не потрібен, крім Каддафі, нехай Бог дасть йому здоров`я і довгих років життя".

  Тим часом НАТО заявляє, що не збирається вводити війська до Лівії, утім розглядає різні можливості захисту цивільних. Поки що обговорюється закриття повітряного простору країни. Сполучені Штати направили до узбережжя Лівії чотири військові судна - для надання гуманітарної допомоги. Крім того, Вашингтон розглядає можливість позбавити полковника Каддафі зв`язку. Проти військового втручання також виступають Росія та Китай.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Прем`єр-міністр Єгипту подав у відставку
  Наступний матеріал
  Папа Римський зняв з євреїв провину за розп`яття Христа
  Теги: