У Лівії точаться запеклі бої

  І до подій за межами України. Загострюється ситуація у Лівії. Між повстанцями та прибічниками Каддафі точаться запеклі бої. Провладні війська намагаються повернути собі контроль над містами, захопленими опозицією. З регіону надходять повідомлення про десятки загиблих і сотні поранених.

  Те, що відбувається зараз у Лівії - світові медіа вже називають громадянською війною. Повстанці та армія Каддафі - ведуть жорстокі бої за контроль сходом країни. Зараз він - у руках повстанців. Повідомлення про нові жертви надходять з багатьох міст. У Бенґазі - центрі спротиву опозиції - щонайменше 17 людей стали жертвами вибухів на збройному складі. Тривають бої і за Ез-Завію - усього в 50ти кілометрах від столиці. І повстанці, і армія - заявляють, що саме їхні сили контролюють місто. За свідченнями очевидців, кількість загиблих там наближається до півсотні. Серед них - один з старших командирів повстанців. Б`ються і за місто Рас-Лануф, що на сході країни. Там розташований нафтопереробний завод, який намагаються взяти під контроль обидві сторони. У цьому місті - також численні жертви.

  Повстанці здаватися не збираються. Вони проголосили гасло "перемога - чи смерть". Своїм першочерговим завданням називають - місто Сірт. Це батьківщина Каддафі.

  Аліф Фарадж Хамад, командир повстанців: "Наші люди зараз - у Рас-Лануфі. Але наша мета - Сірт. Ми хочемо звільнити тамтешніх людей від диктаторського режиму. З часом столиця, Триполі, здасться без бою".

  Триполі-  нині під контролем Каддафі. Минула доба там - завершилася розгоном демонстрацій. Понад півтори тисячі людей вийшли на вулиці столиці, вигукуючи антиурядові гасла. Поліція розігнала їх за допомогою сльозогінного газу. За свідченями очевидців, силовики застосували проти демонстрантів і вогнепальну зброю. За неофіційними даними, заарештували близько 150 учасників антиурядового маршу у Триполі. А вулиці столиці - полонили проурядові демонстранти.

  Тим часом, лівійська влада повністю закрила для мешканців країни доступ до інтернету. Таким чином режим Каддафі намагається завадити опозиції координувати свої дії, зокрема - організовувати протести у Триполі.

  Олена Хоменко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Вартість реконструкції НСК "Олімпійський" підвищили на третину
  Наступний матеріал
  МВФ: харчі у світі будуть рекордно дорогими ще два роки
  Теги: