У Лівії та Ємені не вщухають антиурядові протести

  Антиурядові протести у світі не вщухають. На Близькому сході та у Півчній Африці зростає кількість загиблих і травмованих під час демонстрацій. Нові протести пройшли у Лівії та Ємені. А у Бахрейні міністри закордонних справ країн Перської затоки зібралися на екстренне засідання, де обговорили останні події у цій державі.

  Ніч у Бахрейні минула без ексцесів. Влада заборонила будь-які мітинги у країні. Ключові райони столиці контролює армія. Танки патрулюють порожні вулиці. На термінову нараду зібралися міністри закордонних справ країн Перської затоки.

  Халід бін Ахмед аль Халіфа, міністр закордонних справ Бахрейну: "Наше суспільство -поляризоване. Масові протести могли призвести до серйозних наслідків і поставити країну на межу громадянської війни. Тому втручання поліції і подальша заборона на масові мітинги - необхідні кроки".

  Міністри сусідніх арабських країн заявили, що підтримують офіційний Бахрейн. Вони підкреслили: те, що сталося у країні - внутрішня справа, і  будь-яке втручання з боку іноземних держав - неприпустиме. Тим часом, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун засудив насильство під час демонстрацій.

  Пан Гі Мун, генеральний секретар ООН: "Те, що сталося у Бахрейні, глибоко нас стурбувало. Насильство проти людей, які беруть участь і мирних пртестах, неприпустиме. Це мусить припинитися. Навіть якщо у державі відбуваються масові демонстрації, влада зобов`язана поважати права людини".

  Тим часом, антиурядові демонстрації на Близькому Сході та у Північній Африці - не припиняються. Надходять повідомлення про нові жертви. У Ємені кількість загиблих під час сутичок демонстрантів з поліцією зросла до чотирьох. Ще півсотні людей у країні були травмовані. Не вщухають антиурядові протести і у Лівії. Там, за неофіційними даними, у вчорашніх заворушеннях загинули двадцятеро людей.

  Олена Хоменко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Страсбурзький суд оштрафував Росію на 150 тисяч євро
  Наступний матеріал
  У США до пожиттєвого ув`язнення засудили терориста
  Теги: