У Лівії горить будинок уряду

  Будівля уряду горить у ці хвилини в Лівії. Демонстранти взяли під контроль друге за величиною місто країни - Бенгазі, де напередодні влада розстрілювала протести із крупнокаліберної зброї. Кількість жертв перевищила 230 осіб - повідомляє Євроньюс. Євросоюз готує екстрену евакуацію своїх громадян із Лівії. Про це на засіданні ради ЄС повідомила міністр закордонних справ Іспанії. Ще раніше почали виїжджати із неспокійної держави громадяни Туреччини. Утім, у Стамбулі рапортують про неможливість евакуації - Лівія забороняє посадку турецьких літаків у своїх аеропортах.

  Шпиталі лівійського міста Бенґазі - переповнені загиблими. Про це телеканалу Сі-Ен-Ен повідомив у телефонній розмові один із медиків. За його підрахунками, жертв протистояння за останні кілька днів - не менше двохсот. Ці дані збігаються і з оцінками гуманітарних організацій. Бенґазі стало одним із перших міст у Лівії, де спалахнули заворушення з вимогою відставки Муаммара Каддафі, який править Лівією понад сорок років. Нині ж протести вирують і в столиці країни, Триполі. Діяльність незалежних ЗМІ у цій країні заборонена, тож усі інформаційні агенції посилаються на соціальні мережі та відео, викладене очевидцями в інтернеті. Занепокоєння подіями у Лівії уже висловив Євросоюз. Тут готуються до термінової евакуації громадян ЄС із неспокійного регіону.

  Карл Більд, міністр закордонних справ Швеції: "Ми дуже стурбовані цими подіями і засуджуємо цю наругу над мирними мешканцями. Але давайте подивимося трохи ширше. Все це наслідок невдоволених потреб у розвитку, реформах, економічному зростанні цілого регіону. Маю на увазі Північну Африку та Близький Схід. Думаю, події там ще дуже довго будуть на перших шпальтах усіх видань".

  Ще один неспокійний регіон, до якого прикута увага світової спільноти - Ємен. Президент Салех, що очолює країну понад 30 років, заявив, що не здасться під тиском анархії. Заяви щодо протестів у державі він робить щодня. У відповідь демонстранти заявляють, що не підуть з вулиць, поки президент не подасть у відставку. Противники Салеха палять його портрети та прапори правлячої партії. Понад тисяча осіб розпочала безстроковий сидячий протест під будівлею університету.

  Протестувальник: "Колишній президент Тунісу, Бен Алі, утік, і дав змогу громадянам жити вільно. За ним пішов у відставку Мубарак, президент Єгипту. І зараз настав час піти для президента Салеха. Якщо він зробить це негайно - то іще встигне вийти через двері історії".

  Алі Абдула Салех, президент Ємену: "Якщо усі сторони прийдуть до спільного рішення - жодних проблем не буде. Якщо опозиціонери хочуть президентства - будь ласка, ми передамо їм повноваження. Але я сумніваюся, що вони зможуть керувати державою хоча б один тиждень".

  Не вщухають заворушення і у Бахрейні. Протестувальники, що отаборилися на головній площі столиці - побилися із правоохоронцями. Десятки осіб - поранені. Для допомоги постраждалим поблизу площі розбили пересувні медичні клініки. До протестів приєднується дедалі більше людей. Так, вчителі більшості шкіл оголосили безстроковий страйк, і заявили, що повернуться до роботи, коли політичний лад у державі зміниться.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Проведення Євро-2012 в Україні все ще під загрозою
  Наступний матеріал
  Рік без книжок відзначили співробітники та читачі книгарні "Сяйво"
  Теги: