У Латвії затримали проросійського агітатора

  Співробітники латвійських правоохоронних органів 17 листопада затримали в Ризькому аеропорту відомого політичного діяча і співголову конгресу російських громад Латвії Олександра Гапоненка.


  Про це повідомляє латвійське видання Delfi.

  "Я зрозумів, що стежили за мною спочатку під час поїздки до Москви, а потім після повернення. Не полінувалися послати людей туди і назад за держрахунок. Це їхня відповідь за Холостова", – написав політик у своєму Facebook після затримання.

  До 2010 року професор Балтійської міжнародної академії Олександр Гапоненко в основному виступав в ЗМІ в якості експерта з економічних питань. Пізніше він почав активну громадсько-політичну діяльність, входив у число організаторів референдуму щодо статусу російської мови, був членом правління товариства "Родной язык".

  У 2012 році начальник Поліції безпеки Яніс Рейнікс стверджував, що реальним лідером руху за другу держмову в Латвії був саме Гапоненко. У 2013 році латвійська контррозвідка виступила із заявою, згідно з яким Гапоненко співпрацює з російськими спецслужбами.  Крім того, він отримав в нагороду медаль "На ознаменування створення Новоросії" - за "вклад у її створення".

  Нагадаємо, раніше Росія звинуватила у шпигунстві та видворила екс-депутата латвійського Сейму Олексія Холостова.
  Попередній матеріал
  Україна не проти норвезьких інвестицій в українську ГТС і сховища газу - Яценюк
  Наступний матеріал
  Відповідальність за теракт в Єрусалимі взяло на себе палестинське угрупування