5.ua

У Латвії активісти вимагають заборонити мовлення російських каналів

  Кілька десятків людей пікетували телецентр у Ризі. Вони принесли антивоєнні плакати і засудили російське вторгнення до Криму. Від влади країни - вимагали припинити співпрацю з російськими телеканалами. Бо ті, на думку протестувальників, у сюжетах про Україну - розпалюють міжнаціональну ворожнечу, яка, зважаючи на велику кількість російськомовного населення, може перекинутись і на Латвію.

  Представники національної ради з питань медіа запевнили: вже почали моніторити російські телепередачі. У них зафіксували заклики до війни та насильства. Тож заборона мовлення - цілком реальна. Між тим власний пікет провели і представники російської меншини. Вони - виступили на підтримку неконституційного кримського референдуму та дій Росії, і вимагали розширення гарантій для російської мови у Латвії.

  Едвінс Снор, історик: «У Латвії мешкає значна російська громада. Новини усі ці люди отримують з російських каналів, які транслюють суцільну пропаганду, часом навіть закликають до насильства. Це створює загрозу безпеці латвійських громадян. У сюжетах про Україну російські медіа часто говорять про дискримінацію російськомовного населення і постійно проводять паралелі Прибалтикою. Нас це дуже тривожить».

  Наталя Васильєва, продюсер телеканалу: «Якщо наше мовлення скасують, це буде цензура. Важко повірити, що в наш час хтось з політиків ще вірить у можливість заборонити людям дивитися те, що вони хочуть. Зрештою, усю інформацію можна знайти у Інтернеті. А заборонені канали автоматично викликатимуть ще більший інтерес».

  Попередній матеріал
  Сепаратисти попросять кримських татар звільнити частину земель
  Наступний матеріал
  Віце-президент США прибув до Польщі, щоб "дати сигнал Росії"
  Теги:
  Loading...