У Китаї ведуть повномасштабну війну проти порнографії в інтернеті (РОЗШИРЕНО)

  40 людей за ґратами, заблоковані понад тисячу інтернет-сайтів, перевірки тривають. Китайські борці за мораль - ведуть повномасштабну війну проти порнографії в інтернеті. Разом із сумнівникми сторінками, під удар потрапляють і поважні компанії. Серед них – американськиі «Гугл» та «МСН».

  Послугами інтернету у Китаї користуються 300 мільйонів людей - це найбільший покАзник у світі. Щодня у мережі виникають три тисячі нових сторінок. Перевірити кожну неможливо. А тому, у пошуках крамоли, чиновники б`ють по великих сайтах-пошуковцях. Американський Гугл і китайський Байду постраждали за мораль - одними з перших. Чиновники кажуть: хоч самі сайти не містять порнографії, проте дозволяють легко її знайти деінде.

  Лю Чженжун, директор державної ради з питань інтернету: "Інтернет-порнографія та вульгарний зміст загрожують психічному здоров‘ю китайської молоді та загалом здоровому розвитку нашого суспільства. Ми усвідомлюємо, що закриття цих сайтів забере чимало часу та буде дуже непростим. Проте, за будь-яких обставин ми продовжимо зачищати інтернет".

  Здорова суспільна мораль - за версією Пекіна - це не лише відмова від порнографії. Під забороною - сторінки багатьох іноземних видань та платформи для ведення щоденників. Не можна читати про незалежність Тайваню або ж - про історичні події на площі Тяньаньмень. Утім, користувачі мережі не часто протестують. Третина з них - підлітки, які більше часу проводять за іграми, ніж за пошуком інформації.

  Хан Ши, студент: "Ми з друзями лише граємо в ігри. Мабуть, порнографію треба заборонити, але мені до того байдуже. Ми граємо в ігри, а це нікому не шкодить".

  Лю Ян, веб-дизайнер: "Я розумію, що вони хочуть обмежити доступ для неповнолітніх, що вони прагнуть допускати дітей лише до належної інформації… Але ж ДОРОСЛІ можуть самі дати собі раду. Нам вистачить власної голови, щоби розрізнити добре і погане".

  Пекін до таких аргументів - незворушний. Кампанія за суспільну мораль, розрахована на один місяць, триватиме до 5-го лютого. Чиновники уже вилучили з мережі понад три мільйони непристойних файлів та сторінок, і на цьому зупинятися не мають наміру. Щодня до інтернету долучаются 240 тисяч китайців, і цей потік необхідно якось контролювати.

  Попередній матеріал
  Європейські компанії готуються подати позови проти "Газпрому"
  Наступний матеріал
  Напад на дитячий садок у бельгійському місті Дендер-монд
  Теги:
  Loading...