У Китаї тривають масштабні антияпонські протести

  Не вщухають антияпонські виступи у Китаї. Біля будівлі амбасади Японії у Пекіні знову зібралися протестувальники. Вони стурбовані долею спірних островів, на які претендують обидві держави.

  Демонстранти скандували "Геть японський мілітаризм" і "Захистимо Китай", а також закликали бойкотувати японські товари. Посольство оточили бійці Народної поліції, на сусідніх вулицях перекрили рух автомобілів. Загалом, подібні акції пройшли у понад півсотні китайських міст.

  Нагадаємо, наймасштабніші за сорок років антияпонські протести почалися у Китаї кілька днів тому. На півдні держави на вихідних такі виступи закінчилися погромами та сутичками з поліцією. Учасники акцій трощили ресторани та магазини японських товарів, підпалювали автівки. Поліція відповіла сльозогінним газом та водометами. 

  Протестувальники: "У загостренні ситуації винна лише Японія. Вона хоче захопити наші території, тож гнів китайських активістів зрозумілий і навіть необхідний. Втім, деякі протестувальники вдалися до насильства. А це вже неприпустимо, бо шкодить самим китайцям".

  Протестувальники: "Я цілком підтримую позицію протестувальників. Наша країна має жорстко відреагувати на претензії японців. Але ніхто з нас не хоче війни, тож ми сподіваємося, що усі суперечки між Китаєм та Японією вдасться вирішити мирним шляхом".

  Попередній матеріал
  Залізнична аварія у Пакистані - 1 загиблий
  Наступний матеріал
  Число жертв отруєння алкоголем у Чехії зросло до 21-ї особи
  Теги: