radiosvoboda.org

У Києві пройшла акція на підтримку білоруських політв'язнів

  Біля посольства Білорусі в Києві відбулася акція на підтримку білоруських політичних в'язнів.


  Про це повідомляє "Радіо Свобода".

  Мітинг організував рух солідарності "Разом" до Міжнародного дня солідарності з громадянським суспільством Білорусі.

  Як повідомляється, на акції були присутні білоруський опозиціонер, голова Руху солідарності "Разом" і ГО "Білоруський центр" В'ячеслав Сівчик, український письменник і перекладач Олександр Ірванець, сестра одного із загиблих у сутичках на вулиці Грушевського в Києві Михайла Жизневського – Христина Жизневська.

  Учасники акції тримали біло-червоно-білі і жовто-блакитні стяги, плакати на підтримку білоруських політв'язнів, портрети арештантів, щити з гербом "Погоня", а також поставили ляльку Лукашенка, якій під кінець мітингу символічно відрубали голову.

  Приводом до акції протесту стало ув'язнення двох активістів руху "Разом" – Алєся Макаєва та Іллі Добротворова. Макаєва затримали 27 липня у Мінську, коли він повертався з костелу св. Симона та Єлени після традиційної щоденної молитви з біло-червоно-білим стягом у руках. Добротвора затримали 29 липня в Будинку правосуддя за національний герб "Погоня" і плакат з лозунгом "Свободу політв'язням" під час судового засідання у справі правозахисника Андрея Бондаренка. Алєсь Макаєв та Ілля Добротворов були організаторами низки акцій в підтримку Євромайдану та дотримання прав і свобод в Україні.

  За словами учасників акції, наразі у Білорусі понад 200 політичних в'язнів. Учасники акції тримали в руках портрети деяких з них, а саме: Ігоря Аліневича, Явгена Васьковича, Миколи Дзядка, Едуарда Лобового, Васіля Парфянкова, Артема Прокопенка, Миколи Статкевича.

  Згідно з повідомленням, до протестувальників ніхто з працівників посольства Білорусі не вийшов.
  Попередній матеріал
  До Михайлівського монастиря привезли унікальну ікону з Афону
  Наступний матеріал
  Росія збирається заборонити м‘ясо із США
  Теги:
  Loading...