У Косово завершилися перші вибори [сюжет, відео]

  Завершилися перші вибори в самопроголошеній республіці Косово. Офіційні результати - ще не оголосили. Втім, за даними екзит-полів, 31 відсоток голосів здобула демократична партія чинного прем`єр-міністра Хашима Тачі.

  Найбільший конкурент Демократичної партії - Демократична ліга Косова - здобула лише 25 відсотків. На третьому місці - партія "Самовизначення".

  Вчора ввечері сотні людей вийшли на вулиці Приштини, щоби відсвяткувати перемогу Демократичної партії.

  Хашим Тачі, прем`єр-міністр Косова: "Це - голосування за європейське Косово, навіть за євро-атлантичне, за демократичні реформи. Ви проголосували за лібералізацію візового режиму, за нормальну владу".

  Передвиборна кампанія супроводжувалася скандалами, переважно - на етнічному ґрунті. Офіційний Белград і православна церква - закликали сербів бойкотувати вибори. Серйозних порушень під час виборів зафіксовано не було. Поліція повідомила про кілька незначних правопорушень під час волевиявлення. Втім, за офіційними даними, навіть із урахуванням бойкоту сербів явка була доволі високою - 48 відсотків. На більшості дільниць - ще вище.

  Кумрійє Сайіті, співробітник дільниці: "Сьогодні не було жодних проблем. Проголосували приблизно 60 відсотків виборців".

  Самопроголошена республіка Косово відокремилася від Сербії ще в 2008 році. Проте й досі не отримала загальносвітового визнання. Європейський Союз та Сполучені Штати ставляться до нинішніх виборів у Косові як до тесту на демократичну зрілість краю. Вільне та чесне голосування - необхідна умова для можливого вступу республіки до ЄС.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Франції озброєний молодик захопив дитячий садочок [відео]
  Наступний матеріал
  Заручників дитячого садочку в Франції звільнено
  Теги: