У КНДР продовжують оплакувати померлого вождя

  Військові склали присягу новому лідеру Північної Кореї, Кім Чен Уну. Керувати країною йому допомагатиме дядько, Чан Сон Тхек. До керування будуть залучені також вищі військові чиновники. Уперше в історії Північної Кореї влада належатиме групі людей, а не одній особі. Тим часом, стало відомо, що Кім Чен Ір помер не в бронепоїзді, як повідомляли раніше, а вдома. Південнокорейські ЗМІ заявляють - диктатора могли вбити.

  У Північній Кореї триває 11-денна жалоба за померлим вождем - Кім Чен Іром. Центральне телебачення транслює скорботні церемонії з Кимсусанського меморіального комплексу, а також - багатотисячні натовпи людей, які ридають біля пам`ятників Кім Чен Іру. Крамниці та державні установи не працюють, щоби всі корейці могли віддати шану улюбленому керівнику - так вони називають Кім Чен Іра. Масові жалобні церемонії відбуваються у Палаці народної культури та Палаці спорту в Пхеньяні, а також в усіх містах - на підприємствах, у навчальних закладах тощо.

  Китай вже висловив офіційні співчуття Північній Кореї. На кордоні місцеві бізнесмени також приходять до представництва міністерства закордонних справ. Багато людей несуть квіти. Торгівля на кордоні в останні десятиліття розвивається стрімкими темпами. Саме звідси до Кореї потрапляє переважна більшість закордонних товарів. Тож, бізнесмени сподіваються, що зміна керівництва Північної Кореї сприятиме розвитку місцевої економіки.

  Сунь Джи Ху, бізнесмен, яка має виробництво у Північній Кореї: "Я думаю, Кім Чен Ун зосередиться на розвитку економіки. Такі мої передчуття. І сподіваюся, Північна Корея стане сильною та процвітаючою країною".

  А от на південному кордоні - ситуація інша. Південна Корея стурбована тим, як можуть розвиватися події у північного сусіда. Пересічні громадяни закликають північнокорейців не визнавати нову владу та вимагати демократичних змін. Вони влаштовують акції протесту та запускають на територію Північної Кореї повітряні кулі з листівками. Утім, політичні заклики не заважають звичайній цікавості. Багато людей приїжджають на кордон - подивитися на територію КНДР у телескоп із оглядового майданчика.

  Житель Південної Кореї: "Нам було цікаво, що ж тепер буде з Північною Кореєю, тому й приїхали на кордон. Це найкраще місце, щоби зазирнути до їхньої території".

  Житель Південної Кореї: "Гадаю, передача влади відбудеться безперешкодно. Але, не виключаю і можливості перевороту. Мене непокоїть можливий вплив цих подій на Південь".

  Лідер КНДР Кім Чен Ір помер наприкінці минулого тижня від серцевого нападу. Співчуття Північній Кореї висловили багато країн. Офіційна церемонія поховання - запланована на 28 грудня. Утім, чи буде тіло вождя забальзамоване, як і його батька - поки що невідомо.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Іспанії складає присягу новий уряд
  Наступний матеріал
  У німецькому зоопарку публіці показали дитинча коали
  Теги: