У КНДР оголосили 11-ти денну жалобу

  Сто тисяч громадян Північної Кореї зійшлися на центральну площу Пхеньяна аби вшанувати пам`ять Сонця Нації - Кім Чен Іра. У КНДР оголосили 11-ти денну жалобу.
  Північна Корея - попрощалася з вождем. Національна поминальна церемонія почалася опівдні за місцевим часом. На центральній площі Пхеньяна - зібралися сотні тисяч людей. Прогриміли залпи гармат і народ трьома хвилинами мовчання вшанував пам`ять Сонця Нації так називали лідера місцеві ЗМІ. На знак шани до померлого одночасно увімкнули сигнальні системи - усі потяги та кораблі країни. На мітингу виступили представники вищого військогово та партійного керівництва. Говорили, переважно, про любов та повагу до покійного і його заслуги перед корейським народом.

  Кім Йон Нам, голова президіуму народної асамблеї КНДР: "Наш  дорогий товариш Кім Чен Ір був великим лідером і досяг значних успіхів у розвитку країни. Питання передачі влади він вирішив у вірний спосіб, і це гарантує нашій нації безмежне процвітання та вічний добробут".

  Кім Кі Нам, секретар Трудової Партії КНДР: "Великий лідер Кім Чен Ір - серце революції, сонце нашої надії, він навічно залишиться у наших серцях. Усі мешканці країни, солдати народної Армії та члени партії - дивляться зараз на його портрет і відчувають невимовний жаль та смуток". 

  У церемонії взяв участь і новий лідер країни - син покійного, 28-річний Кім Чен Ун. Партійні діячі  називають його не інакше як Великим Наступником. Втім, незалежні аналітики іншої думки. Вони кажуть: Кім Чен Ин - недосвідчений у політичних справах, тож принаймні найближчим часом - реальну владу у країні здійснюватимуть його старші родичі та впливові генерали. А мешканці сусідньої Південної Кореї - чекають від молодого лідера - демократичних поступок.

  Кім Мун-Бай, мешканець Сеула: "Кім Чен Ір був ідейним  і переконаним послідовником Кім Ір Сена. Але молодий Кім Чен Ин - має у характері певну схильність до демократії. Тож я сподіваюся, що Північна Корея за його правління стане більш відкритою".

  Янь Му Їн, професор університету Північнокорейських студій: "Нинішня меморіальна служба у Пхеньяні символізує завершення епохи Кім Чен Іра. У північній кореї - починається нова ера. Гадаю, новий лідер спершу провадитиме політику, започатковану його батьком, але вже за рік - сам почне ухвалювати усі рішення".

  До жалоби КНДР - долучилася і ООН. У її штаб-квартирі у Нью-Йорку та місіях у Женеві та Пхеньяні - приспустили прапори. Між тим тіло колишньоголідера північнокорейської нації помістили до мавзолею у комплексі Ким Сус Ан, поруч із тілом батька. Там же зберігатимуться одяг Кім Чен Іра, його робочий стіл та вагон його спецпотяга.

  "5 канал"
  Попередній матеріал
  Іспанська королівська родина оприлюднила свій детальний бюджет
  Наступний матеріал
  Звільненням з роботи закінчилася для 2 угорських журналістів акція проти цензури
  Теги: