У КНДР офіційно оголосили наступника Кім Чен Іра [відео]

  Спадкоємцем Кім Чен Іра та новим лідером Північної Кореї оголосили його молодшого сина, Кім Чен Уна. Сам Кім Чен Ір - помер напередодні, у віці 69-ти років. Смерть від серцевого нападу констатували у бронепоїзді під час поїздки країною. Новина сколихнула увесь регіон. Південна Корея одразу оголосила про підвищену боєготовність армії. У Японії створили спеціальну раду, яка вивчатиме наслідки смерті північнокорейського лідера.

  "Великим спадкоємцем і новим лідером партії, армії та народу Північної Кореї" назвали сина Кім Чен Іра - Кім Чен Уна. Його також призначили відповідальним за організацію врочистої церемонії поховання батька. Новому чільнику країни немає ще й тридцяти років.

  Ведуча державних теленовин Північної Кореї: "Всі громадяни Північної Кореї повинні об`єднатися навколо її нового лідера, Кім Чен Уна. З ним ми станемо ще сильнішими та хоробрішими й здобудемо нові перемоги на шляху нашої революції".

  Підвищену бойову готовність у зв`язку зі смертю Кім Чен Іра оголосила Південна Корея. Президент країни скликав екстрене засідання Ради національної безпеки і зобов`язав усіх урядовців терміново повернутися з відпусток.

  Ан Кван Чан, секретар президента Південної Кореї: "Ми уважно стежимо за ситуацією в Північній Кореї. Будемо співпрацювати з міжнародною спільнотою для збереження миру та стабільності на півострові".

  Лі Мйон Гі, мешканка Сеула: "Зі смертю Кім Чен Іра політична ситуація в Північній Кореї значно ускладнилася. Можливо, ця держава зараз перебуває на межі катастрофи. В такому разі її лідери використають усі шанси для об`єднання свого народу. Тож Пхеньян може атакувати Південну Корею".

  Китай та Японія висловили співчуття північнокорейському народу. Токіо також створив спеціальну комісію, яка регулюватиме можливі наслідки смерті Кім Чен Іра. Зміна влади в Північній Кореї вже сколихнула азійські фінансові ринки. Основні індекси регіону втратили від одного до п`яти відсотків.

  Роммель Лі, фінансовий експерт: "Ринок не знає, що очікувати від нової влади Північної Кореї. В наступні місяці всі країни регіону можуть втратити значні обсяги інвестицій через цю невизначеність".

  Кім Чен Ір перебував при владі у Північній Кореї з тисяча дев`ятьсот дев`яносто четвертого. Він став першим комуністичним лідером, який отримав посаду у спадок від свого батька, Кім Ір Сена. Три роки тому Кім Чен Ір переніс інсульт і відтоді рідко з`являвся на публіці. Поховають колишнього лідера Північної Кореї двадцять восьмого грудня у Пхеньяні.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На півночі Німеччини відкрили різдвяний ярмарок у середньовічному стилі
  Наступний матеріал
  В Україні пройде чемпіонат Європи з баскетболу 2015-го року
  Теги: