У Катарі відбулось засідання міжнародної контактної групи щодо Лівії

  Контактна група щодо Лівії провела засідання у Катарській столиці, місті Доха. Чимало учасників виступили за надання Лівії гуманітарної допомоги, і закликали створити для цього спеціальний фінансовий механізм.

  Допомога мирному населенню залишається пріоритетом дій міжнародної коаліції. На цьому наголосив генсек ООН Пан Гі Мун. А от представники лівійського перехідного уряду виступили з критикою дій НАТО, вважаючи, що альянс робить недостатньо для розв’язання кризи. Наступне засідання групи заплановане на початок травня у Римі.

  Створити гуманітарний фонд для допомоги Лівії закликає генеральний секретар ООН. Резерви фонду мають становити триста десять мільйонів доларів, і фінансувати, насамперед, потреби мирного населення. Підтримав думку про грошову допомогу Лівії і британський міністр закордонних справ. З айого словами - кошти мають надходити до перехідного уряду.

  Вільям Хейг, міністр закордонних справ Великої Британії: "Наші дії повинні бути масштабними, а амбіції - високими. Якщо ми досягнемо успіху - врятуємо чимало життів, допоможемо лівійцям самостійно обирати власне майбутнє і відновити стабільність у дуже важливій частині світу, що перебуває у страшній кризі".

  Пан Гі Мун, генеральний секретар ООН: "Упродовж кількох останніх тижнів міжнародна спільнота вживала швидких і рішучих дій задля нашої головної мети. Від початку кризи у Лівії ця мета була чітко окресленою - захистити цивільних від насильства, яке чинить лівійський уряд".

  Повстанці уже назвали конкретні цифри фінансової допомоги - щонайменше півтора мільярда доларів. Присутні на зустрічі представники тимчасового уряду Лівії також розкритикували НАТО за недостатні, на їхню думку, дії, спрямовані проти Муаммара Каддафі. Від Альянсу вимагають посилити обстріли армії, зокрема там, де урядові війська намагаються відвоювати міста, контрольовані повстанцями. А міжнародну спільноту просять забезпечити опозиційних військових зброєю, хоча озброєння не є головним приорітетом. Участь у засіданні взяли і представники Африканського союзу - посередника між владою та опозицією Лівії.

  Хішам Юсеф, речник Африканського союзу: "Ми всі повинні побачити, як нам працюється разом, щоби відповісти врешті на заклики лівійського народу".  

  Лівійські повстанці відкидають будь-який план, запропонований міжнародною спільнотою, що залишає Каддафі при владі. І вимагають усі зусилля операції "Одіссея. Світанок" скерувати на те, щоби повалити режим полковника. Бої поблизу головних нафтових портів і стратегічних міст - Бреґи, Місурати - тривають.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Запорізький суд відпустив "тризубівців" на поруки нардепів
  Наступний матеріал
  Боснія потерпає від неочікуваних снігопадів
  Теги: