5.ua

У Канаді викрили міжнародну мережу з виробництва та поширення дитячого порно [відео]

  Міжнародну мережу з виробництва та поширення дитячого порно викрили у Канаді. Слідчі з півсотні країн разом зі співробітниками Інтерполу заарештували майже 4 сотні підозрюваних у десятках держав. У ході операції «Лопата» було звільнено сотні дітей. За інформацією слідства, серед жертв є дітлахи з України.

  Наймасовіша спецоперація з викриття глобальної мережі з виготовлення та поширення дитячої порнографії тривала 3 роки. У ній були задіяні поліцейські з Канади, США, Мексики, Австралії, Південної Африки, а також десятків європейських та азійських країн. У результаті було звільнено 386 хлопчиків.

  Джерард О'Фаррелл, інспектор пошти США: «У ході операції упізнали понад 3 сотні дітей. Їхні життя назавжди змінилися. Всі вони ще не досягли зрілості, деяким було лише 5 років. Коли дитяче порно розміщене в Інтернеті, воно може ніколи звідти не зникнути. І дитина вкотре стає жертвою, коли фотографії знову переглядають».

  У центрі розслідування - зареєстрована у Торонто фірма "Азов Філмз". Компанія від 2005 року під вивіскою нудистського відео поширювала дитячу порнографію. Три роки тому власника «Азов Філмз» - Браяна Вея - вик

  ликали на допит і заарештували після того, як діяльність його фірми привернула увагу інспекторів пошти США. Компанія розсилала відео замовникам звичайними бандеролями по всьому світу. Пошта відстежила зв'язок між виробниками та споживачами дитячого порно. Слідчі заарештували 348 людей, із них 184 - у США та Канаді, а 65 - у Австралії.

  Ґленн Мак-Юен, керівник відділу поліції з кіберзлочинності: «Це одне з найбільших світових розслідувань такого роду. Лише у Австралії заарештували 65 осіб, але найголовніше - шістьох дітей упізнали та звільнили».

  Поліція конфіскувала 9 тисяч відеофайлів та 350 тисяч фотографій, на яких зображені хлопчики віком від 5 до 12 років. За даними поліції Торонто, серед них - чимало дітей з України та Румунії. Більшість заарештованих - близькі люди постраждалих.

   

  Джоанна Бовен-Дежарден, керівник підрозділу поліції Торонто з сексуальних злочинів: «Інтерес слідчих становили наближені до дітей люди. Серед заарештованих 40 шкільних учителів, 9 лікарів і медсестер, 32 волонтери, 6 судових виконавців, 9 священиків та 3 прийомних батьків».

  Ґленн Мак-Юен, керівник відділу поліції з кіберзлочинності: «Ніколи не знаєте, хто у цьому замішаний. Це може бути будь-хто, навіть ваш сусід, бо професії не диктують поведінки чи інтересів, які мають ці люди».

  Матеріали справи становлять мільйони томів.

  Джоанна Бовен-Дежарден, керівник підрозділу поліції Торонто з сексуальних злочинів: «Це еквівалент стосу паперів заввишки з півтори тисячі хмарочосів Сі-Ен Тауер».

  Башта Сі-Ен тауер - найвідоміша споруда Торонто, це оглядова і телевізійна вежа заввишки у 553,3 метри. Тобто з документів можна скласти стос паперу заввишки у майже 830 кілометрів. Задіяні в операції правоохоронці зазначають, що арешти триватимуть. Компанію ж «Азов Філмз» поліція Торонто визнала кримінальним угрупованням - уперше в історії Канади до такої категорії потрапила група, що спеціалізувалася на дитячому порно.

  Мирослава Пеца, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Свободівця за образу Богословської оштрафували на 50 тис грн
  Наступний матеріал
  Продавця фальшивих квитків на матч «Україна-Франція» затримали київські правоохоронці
  Теги:
  Loading...