5.ua

У Каліфорнії рятувальники борються з лісовими пожежами [відео]

  Про значні успіхи у боротьбі з вогняною стихією повідомляють пожежники з Каліфорнії. Натепер їм вдалося локалізувати вже понад двадцять відсотків лісової пожежі, що вирує у національному заповіднику Йосеміт.

  Ліси палають вже майже два тижні. Причини займання невідомі дотепер. Через суху, спекотну та вітряну погоду вогонь поширився дуже швидко і натепер охопив майже 60 тисяч гектарів. Він загрожує житловим будинкам, може зашкодити водо-та енергопостачанню Сан-Франциско. Втім, фахівці запевняють: натепер вода резервуару, що постачає питну воду у найбільші міста штату - не забруднена попелом. На додачу метеорологи обіцяють: вже з початку вересня у регіоні почнуться дощі. Вогнеборці сподіваються, що зміна погоди допоможе остаточно вгамувати полум`я.

  Джонні Міллер, речник пожежного департаменту: "Натепер вогонь продовжує поширюватися. Але завдяки зусиллям вогнеборців нам вдалося взяти під контроль вже двадцять відсотків площі займання".

  Том Медема, речник національного парку Йосеміт: "Коли вогонь дістається територій, де давно не було ані опадів, ані раніших пожеж - насадження спалахують миттєво і згоряють ущент. Ця пожежа завдала заповідним лісам значної шкоди, не лише спалила дерева, але й забруднила грунти і випалила з них поживні речовини".


  Попередній матеріал
  Синоптики прогнозують грози на Півдні та у Карпатах
  Наступний матеріал
  Азаров розраховує на збільшення товарообігу з РФ та країнами МС
  Теги: