У Ірландії відбувається референдум щодо ратифікації Лісабонського договору (РОЗШИРЕНО)

  Долю спільного європейського договору вирішують мешканці Ірландії. Там відбувається загальнонаціональний референдум щодо ратифікації Лісабонського договору - нової версії євроконституції.
  Натепер його схвалили 18 з 27-ми єврокраїн. І лише в Ірландії це питання не віддали на розсуд парламенту, а винесли на референдум. Що вирішать мешканці Смарагдового острова, - непокоїть єврочиновників.

  За результатом голосування занепокоєно стежать в усій Європі. У Брюсселі побоюються повторення фіаско Євроконституції - три роки тому її відхилили на референдумах у Франції та Нідерландах. Згідно з опитуваннями, в Ірландії шанси прибічників і супротивників нової європейської угоди приблизно рівні.

  Люди: "Я проголосував за, тому, гадаю, цей договір - в інтересах Ірландії. Нехай нарешті завершиться ця конституційна реформа, яка триває вже вісім років. І вважаю, ми зацікавлені в цьому договорі."

  Люди: "Я проголосувала проти. Не знаю чому, але мій чоловік дуже негативно ставиться до цієї угоди, і я теж сказала їй "ні"."

  Проте критики європейської угоди про реформи мають і вагоміші аргументи. Згідно з новим документом, у Євросоюзі з`явиться президент і комісар із зовнішніх відносин. Члени ЄС зможуть сильніше впливати на політику Союзу, пропорційно до кількості свого населення. Проте саме ЦЕЙ пункт найбільше непокоїть ірландців. Їхня країна - одна з найстаріших членів Євросоюзу, проте матиме менше 1-го відсотка голосів.

  Ліз Каррі, активістка "Кампанії проти Лісабонського договору": "По-перше, уся це процедура дуже недемократична. Ірландія - єдина країна, яка дозволила своїм громадянам висловитися. А як же решта країн? Євросоюз стає приватною мілітаризованою корпорацією, а ми хочемо, щоб він був демократичним і дружнім до людей".

  Прибічники нового угоди заперечують - об`єднанню Європи немає альтернативи, а сам документ просто підсумовує десятки раніше підписаних договорІв про співпрацю.

  Маріан Хакін, депутат парламенту: "Я думаю, ірланцям не дуже подобається, що вони вирішують долю всього Євросоюзу. Це велика відповідальність і вони зовсім не хотіли відчути цей тягар на плечах. Проте так склалося, і я сподіваюся, вони підтримають договір".

  Якщо зрештою результати референдуму будуть невтішними для євроентузіастів, Брюсселю доведеться розробити новий документ - який зрештою погодяться підтримати всі 27 країн - членів Євросоюзу. А в разі успішної ратифікації, Лісабонський договір набере чинності від початку наступного року.

  Юлія Куценко, Дзвенислава Погребенник, 5 канал
  Попередній матеріал
  9 туристам вдалося вижити у надсуворих умовах після авіакатастрофи у Чилі
  Наступний матеріал
  У Йорданії вчені натрапали на руїни, можливо, найстарішої християнської церкви
  Теги: