У Греції загальнонаціональний срайк

  Греція - паралізована. У країні загальнонаціональний срайк. Не працює громадський транспорт. Закритий повітряний простір і морське сполучення, у лікарнях лише черговий персонал. Так греки протестують через жорстку економію уряду, спрямовану на скорочення дефіциту бюджету. Це головна умова ЄС, МВФ та Європейського центробанку для надання Греції наступного траншу позики.

  Скасовано. Такий напис на табличках побачать сьогодні пасажири не лише в  аеропортах, а й у залах очікування наземного транспорту, морського та залізничного сполучень.

  Кендра Жаке, туристка зі Сполучених штатів: "Я просто не знаю, що робити через страйк. ТисячІ туристів заблоковані на вокзалах та в аеропортах. Ми не знаємо, коли запрацює транспорт, і яким буде розклад руху". 

  Хатмут Янсен, пасажир: "Їх можна зрозуміти. Адже саме у пересічних греків великі проблеми через кризу, у людей великого бізнесу - все гаразд. Таке несправедливе життя, я розумію протестувальників".

  Грецію протягом дня сколихне не лише транспортний хаос, а й масові протести на вулицях. Держслужбовці підуть мітингувати через рішення влади зменшити зарплати та скоротити 30-ть тисяч працівників. Як наслідок - в країні закриються школи, а в лікарнях буде лише черговий персонал.

  Марія Баргідакі, мешканка Афін: "Ми не можемо допустити, щоби наше життя пішло шкереберть. Ми будемо відстоювати свої права до останнього".

  Неллі Сфіггопуло, працівник приватного підприємства: "І ті, хто вийдуть страйкувати і ті, хто проігнорують у всіх своя правда. Здебільшого, протестуватиме державний сектор. Ми – приватники будемо і надалі працювати".

  Напередодні міністри фінансів країн Єврозони відклали виділення Греції чергового кредитного траншу. Адже попри значні скорочення бюджетних вИтрат грекам так і не вдалося досягти зменшення дефіциту скарбниці. Відтак останній фінансовий звіт країни не відповідає вимогам Євросоюзу для отримання позики. Греція стоїть на порозі дефолту. Міністр фінансів Евангелос Венізелос вже заявив, що уряд впорається з виплатами пенсій і зарплат, а також покриє зовнішній борг лише до середини листопада. Після цього гроші у бюджеті скінчаться.

  Ганна Ільїних, "5 канал"    

  Попередній матеріал
  Польща вимагає від Росії знизити ціну на газ
  Наступний матеріал
  Понад 200 життів забрали потужні повені в Таїланді
  Теги: