У Греції поширюється бартерна система торгівлі [відео]

  Під тиском економічної кризи греки звертаються до методів самопорятунку часів радянської перебудови. У країні запроваджують бартерну систему торгівлі.

  На ринку міста Волос євро не побачиш. Тамтешні мешканці започаткували бартерну мережу ТЕМ, в якій товари отримують за умовну валюту - темси. Темси - це грошовий еквівалент для отримання мікрокредитів. Вартість дорівнює приблизно одному євро. Отримати темси можна в обмін на певні товари чи послуги. Мешканці міста кажуть - через мережу можна отримати чи не все, що потрібно в повсякденному житті: від консультації лікаря чи сантехніка до придбання овочів чи прикрас. Такий спосіб економічної взаємодії засновники вважають справжньою демократією.

  Янніс Григоріу, співзасновник "ТЕМ Нетворк": "Завдяки нашій мережі люди можуть жити гідно, мати достойний рівень життя та завжди отримувати речі, потрібні щодня". 

  Мережу бартерного обміну заснували три роки тому. Спочатку її членами були 50 людей. Зараз вона об`єднує понад тисячу учасників. Загалом у Греції за цей час було створено близько сотні подібних систем. Усі - у сільськогосподарських громадах, які мають що запропонувати на обмін. У планах засновників ТЕМ - об`єднати їх усіх у національну мережу.

  Янніс Григоріу, співзасновник "ТЕМ Нетворк": "Зараз ми думаємо над тим, як об`єднати ці мережі, щоби вони могли обмінюватися продуктами. Наприклад, апельсини з Криту - за яблука з материка".

  Економісти вважають: подібні системи натурального обміну мають неабиякі шанси на виживання. Особливо, беручи до уваги те, що найближчим часом краще не стане. Грецькі парламентарії досі не можуть домовитися щодо чергового пакета заходів жорсткої економії на 2013-й рік. Його вимагає Євросоюз в обмін на наступний транш кредиту.

  Фотіс Кувеліс, лідер партії "Демократичні ліві сили": "Ані я, ані мої колеги по партії не голосуватимуть за зміни в трудовому законодавстві, на яких наполягає Євросоюз. Права трудящих вже й так сильно урізали, й нові вимоги лише означатимуть знищення того, що лишилося. Вони не приносять жодної фінансової вигоди Греції".

  Чимало фінансистів наголошують на тому, що навіть якщо Греція ухвалить новий пакет заходів - це її не врятує. Партнери по єврозоні вирішили піти назустріч Афінам та запропонували Греції подовжити період, упродовж якого країна має завершити реформи. Якщо документ підпишуть всі учасники, Греція отримає ще два роки на реструктуризацію ринку праці та енергетичної галузі. Уряд сподівається, що завдяки цьому Греція втримається в єврозоні. Але водночас для пересічних греків настануть непрості часи. Тож і бартер - процвітатиме.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Бельгії закривають автозавод - 4 тис. осіб втратять роботу
  Наступний матеріал
  "Fitch Ratings" прогнозує девальвацію гривні на 10% [відео]
  Теги: