У Греції паралізоване морське сполучення

  Друга хвиля страйків у Греції. У країні паралізоване морське сполучення. Окрім моряків, сьогодні страйкують медики і митники. А відзавтра має зупинитися громадський транспорт і залізниця.

  Страйк на дві доби оголосили моряки у Греції через суворі заходи економії влади. У портах стоять усі судна. Пасажири не можуть дістатися місць призначення, а компанії-перевізники - доставити вантаж. Зазнають збитків і туроператори. Адже не можуть влаштувати морські прогулянки, які так полюбляють відпочивальники.  

  Антоніос Кафурос, касир: "Ми не продали сьогодні жодного квитка. Людей немає. Туристи і хотіли б кудись поїхати, але не можуть. Наче збожеволіли ці бюджетники. І так грошей немає в країні, а тут і ще й єдину прибуткову галузь - туристичну - зачепають своїми страйками".

  Не вийшли сьогодні на роботу і медики. У лікарнях залишився тільки чергОвий персонал. До страйкарів долучилися працівники державних ЗМІ, які призупинили трансляцію на телебаченні і радіо, комунальники, що не вивозять сміття, а також митники та банкіри. Відзавтра у Греції протестуватимуть транспортники. Не їздитимуть автобуси, не курсуватимуть трамваї і тролейбуси. Із перебоями працюватиме залізниця. Через страйк авіадиспетчерів скасують рейси. Так греки протестують проти нових заходів економії.

  Теміс Баласопулос, голова профспілки комунальників: "Що більше влада запроваджуватиме нові заходи економії, то більше ми протестуватимемо. Ми хочемо, щоби уряд урешті - решт зрозумів, що ми не здамося допоки до нас не дослухаються і не припинять знущатися з народу".

  Свого піку акції протестів мають сягнути 19-20 жовтня. Саме у ці дні заплановане голосування депутатів щодо чергового скорочення зарплат та пенсій, а також звільнення тридцяти тисяч держслужбовців. Економити ще більше Грецію змушують зобов`язання перед західними кредиторами. Євросоюз та Міжнародний валютний фонд в обмін на фінансову допомогу вимагають зменшити дефіцит бюджету за рахунок скорочення соцвиплат. Попередні урізання зарплат та пенсій не дали результату. Фінансова дірка у скарбниці не зменшилася, тому кредитори заморозили черговий транш у вісім мільярдів доларів. Без фінансової допомоги Греція протримається не більше місяця і змушена буде оголосити дефолт.

  Ганна Ільїних "5 канал"

  Попередній матеріал
  Україна не брала на себе борги ЄЕСУ
  Наступний матеріал
  Луганські правоохоронці заперечили чутки про безконвойну прогулянку Ландіка
  Теги: