У Греції голосуватимуть за вотум довіри уряду

  Уже сьогодні у Греції голосуватимуть за вотум довіри уряду. Передували цьому - гучні дебати щодо референдуму. Питання мало бути одне - варто чи ні Афінам брати нові позики від Євросоюзу і Міжнародного валютого фонду. За голосування - виступав прем`єр країни, тепер за це може поплатитися посадою.

  Виступаючи перед депутатами парламенту, прем`єр Георгіос Папандреу - описав три можливих сценарії майбутнього для Греції. Перший варіант, катастрофічний: відставка уряду, банкрутство країни. Другий - ризикований: всенародне голосування. Питання референдуму в такому разі має стосуватися не нових кредитів від Європи, а того, чи згодні люди на нові заходи економії. Якщо греки скажуть "НІ" - з єврозоною та ЄС доведеться прощатися. І третій варіант, який сам прем`єр вважає оптимальним. Домовитися з опозиційною партією "Нова демократія" та ратифікувати рішення брюсельського саміту ЄС про списання боргів та отримання нових позик. Тоді референдум - не потрібний.

  Евангелос Венізелос, міністр фінансів Греції: "З промови прем`єр-міністра Папандреу зрозуміло, що Греція - не наполягатиме на проведенні референдуму. Нам необхідно продемонструвати європейським партнерам консенсус у питанні порятунку грецької економіки, і підтримати усі рішення, ухвалені лідерами ЄС наприкінці жовтня".

  Опозиціонери, загалом, згодні підтримати європейські рішення з подолання грецької кризи. Але у свою чергу - вимагають відставки Папандреу і дочасних виборів. Тепер долю чинного уряду - вирішать парламентарі. Голосуватимуть про вотум довіри владі - вже сьогодні. Кілька інформагенцій повідомили: Папандреу погодився піти у відставку - у обмін на підтримку його уряду депутатами.

  Антоніс Самарас, лідер опозиції: "Кілька днів тому чинний прем`єр-міністр оголосив, що винесе питання про нові європейськи кредити для Греції - на всенародне голосування. Ще тоді ми попереджали: це вкрай небезпечний для країни крок. Наша партія пообіцяла боротися проти референдуму. І подальший розвиток подій засвідчив, що ми були праві".

  Георгіос Папандреу, прем`єр-міністр Греції: "Я не прагну будь якою ціною зберегти посаду прем`єр-міністра і неодноразово про це заявляв. Найголовніше зараз - врятувати державу. І усі ми це розуміємо. Треба якнайшвидше вирішити, як ефективно захистити національні інтереси і забезпечити запровадження у дію усіх рішень, ухвалених щодо Греції на самміті у Брюсселі".

  Між тим до розвитку подій у Греції - прикута увага усього світу. Адже якщо ця країна полишить єврозону, це призведе до складних і непередбачуваних економічних наслідків.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Астрологи образились на Верховну Раду [відео]
  Наступний матеріал
  Арештами завершилася акція протесту в Окленді
  Теги: