У Греції демонстранти блокують зустріч урядовців з європейськими інспекторами

  Грецькі демонстранти заблокували входи до кількох міністерств. Таким чином вони сподіваються зірвати зустріч міністра фінансів з європейськими інспекторами. Протестувальники обурені планами грецького уряду запровадити нові податки та провести скорочення.

  Близько двох сотень працівників Мінфіну зібралися вранці в четвер біля входу в будівлю. Протестувальники заблокували двері, щоби перешкодити переговорам міністра фінансів із європейськими інспекторами. Забарикадовані також входи до ще 5-ох міністерств. Представники Євросоюзу та МВФ прибули до Афін напередодні надання чергового траншу кредиту. Інспекція має упевнитися, що Греція виконує свої зобов`язання та запроваджує жорсткі заходи економії.

  Яніс Аркадіс, представник спілки працівників міністерств фінансів і розвитку: "Ми вимагаємо скасування плану економії. Трійка має залишити Грецію. Уряд підтримує заходи, які ведуть до зубожіння не лише держслужбовців, а й працівників приватного сектору".

  Протестують у Греції не тільки фінансисти. Від понеділка у столиці майже паралізований рух громадського транспорту, а відучора страйкують ще й таксисти. У середу ввечері більше тисячі водіїв влаштували протест під стінами міністерства транспорту. Обурюються - новими податками та здешевленням ліцензії на перевезення. Від протестів - потерпають не лише греки, а й туристи.

  Турист: "Нам довелося йти з аеропорту пішки майже три кілометри!"

  Турист: "Я збирався поїхати на метро, але довелося йти. Втішаюся тим, що це корисно для здоров`я".

  Попри протести греків, парламент днями ухвалив новий непопулярний податок - на нерухомість. На черзі - нові антикризові заходи. Греція змушена вдаватися до них, щоби виконати зобов`язання перед Євросоюзом. Від цього залежить отримання чергових 8-ми мільярдів євро з пакета допомоги, ухваленого в липні. Утім, аналітики не впевнені, що ці кошти допоможуть врятувати країну від дефолту.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  70-ті роковини початку масових розстрілів у Бабиному яру [відео]
  Наступний матеріал
  Донецький "Шахтар" зіграв внічию з кіпрським АПОЕЛем
  Теги: