Гаїті 5.ua

У Гаїті вже півроку не можуть провести другий тур президентських виборів

Тимчасова адміністрація країни вкотре провалила спроби призначити вибори до дедлайну 24 квітня

У ЦВК країни стверджують, що бездіяльність тимчасового уряду підриває політичну стабільність та поглиблює кризу. На цьому тлі у столиці Гаїті відбулися масові протести з вимогою призначити вибори.

Політична криза у країні розпочалася торік у жовтні. Тоді за результатами першого туру виборів перемогли провладний кандидат Жовенель Муаз та опозиціонер Жюд Селестін. Однак останній не захотів визнавати результати виборів та звинуватив владу у фальсифікаціях.

А поки тривало розслідування, повноваження президента завершилися, і у країні встановилося фактичне безвладдя. Лише в лютому політичним силам вдалося сформувати крихку тимчасову адміністрацію, щоб хоч якось втримати лад у державі.

"У президента та ЦВК є 120 днів, щоб призначити вибори. Ми організуємо нові мітинги, щоб чинити тиск на владу. Вони мають нарешті визначитися з датою проведення голосування", - заявив координатор політичної групи "Ріпонз" Феднель Моншері.

"Зараз процес виборів паралізований. Вони мали відбутися ще в січні. А якщо окремі політичні групи не хочуть брати в них участь, то які можуть бути претензії до виборчої комісії", - сказав голова ЦВК Леопольд Берлангер.

Попередній матеріал
Савченко не вважає дзеркальними свою справу і російських ГРУшників - адвокат
Наступний матеріал
Україна розраховує отримати третій транш кредиту від МВФ до кінця червня - Кубів
Теги:
Loading...
Безвладдя на Гаїті: країну охопили мітинги та заворушення

Безвладдя на Гаїті: країну охопили мітинги та заворушення

У Гаїті встановилась анархія

У Гаїті встановилась анархія

Парламент Гаїті розпущено

Парламент Гаїті розпущено

У Гаїті вимагають відставки президента

У Гаїті вимагають відставки президента