У Гаазі поновився суд над Младичем

  У Гаазі поновився суд над Ратко Младичем, колишнім генералом армії боснійських сербів. На першому ж засіданні Міжнародного трибуналу з питань колишньої Югославії - почали слухати свідків.

  Першим виступив у суді чоловік, що врятувався від різанини в одному з поселень боснійських мусульман, тоді йому було 14-ть. Він став очевидцем загибелі майже півтори сотні людей. Також судді заслухають свідчення одного з командувачів сил НАТО. Проти Ратко Младича висунули 11-ть пунктів звинувачення. Серед іншого - це геноцид та злочини проти людства. Зокрема - вбивство за його наказом понад вісім тисяч боснійських чоловіків та хлопчиків у Сребрениці. Від суду екс-генерал переховувався шістнадцять років. Арештували його у травні 2011-го.

  Решид Дервісевич, уцілілий під час різанини у Сребрениці: "Я щасливий - бо Ратко Младич зараз у суді, а ми - на свободі. У 1995-му році він усе контролював. Пригадую той липень, коли ми йшли під градом куль, під вибухами гранат - босі, голодні і спраглі... Младич зараз там, де він має бути, і він заслуговує на кару".

  Попередній матеріал
  На Кубі спалах холери
  Наступний матеріал
  На узбережжях Франції нашестя отруйних медуз
  Теги: