У Греції страйкують авіаперевізники

  На дводобовий страйк пішли авіаперевізники Греції. У країні скасовані - більше сотні рейсів. Протестують - і моряки. Тож морське сполучення також буде паралізоване до п`ятниці. До активістів приєдналися держслужбовці, банки і навіть приватні підприємці. Мешканці країни обурені новими заходами економії, які планує запровадити уряд.

  Опівночі на табло міжнародного аерпорту в Афінах з`явилося повідомлення: усі рейси - скасовано. Так почався страйк авіаперевізників. Греція -фактично відрізана від зовнішнього світу: ані відправляти, ані приймати рейси - аеропорти країни не будуть аж дві доби. У терміналах застрягли - тисячі людей.

  Джо Стіл, пасажир: "Я забронював квиток на вечір четверга, прибути до Афін мав зранку у п`ятницю. Але через страйк довелося міняти плани і летіти сюди раніше. Обміняти квитки було наймовірно скадно, адже така потреба виникла не лише у мене, а й у багатьох інших пасажирів".

  Мінь Лю, пасажир: "Мій рейс до Пекіна був призначений на сьогодні, на п`яту ранку. Але його скасували, як і усі інші авіаперевезення. Тож я тут застряг. А робити у аеропорту - абсолютно нічого".

  Схожі проблеми і у тих, хто планував скористатися водним транспортом: пороми у Греції - також не працюють до п`ятниці. Страйк організували  - дві найбільші профспІлки держави. Вони закликали - долучитися до протесту усіх - держслужбовців, освітян, працівників банків,  навіть приватних підприємців. У найближчі дві доби - у країні не працюватимуть - аптеки, деякі крамниці та автозаправки. Чи не єдиний виняток - транспортники грецької столиці: вони вийдуть на роботу за графіком. Адже лише за минулий тиждень - страйкували вже тричі.

  Профспілки - обіцяють вивести сьогодні на вулиці  десятки тисяч людей. Кажуть: демонстрації і страйки - єдиний спосіб висловити обурення новими антикризовими заходами. Йдеться про чергове підвищення податків, скорочення зарплат та пенсій, заплановане владою. У парламенті - голосуватимуть за це - уже завтра. Підтримати нововведення - закликав депутатів прем`єр Папандреу.

  Георгіос Папандреу, прем`єр-міністр Греції: "Ми, політики, мусимо взяти на себе відповідальність і ухвалити нові антикризові заходи. Закликаю депутатів поставитися до питання відповідально. Для запровадження усіх запланованих реформ нам необхідний був час. Але зараз ми бачимо, що цього часу Греція не має. Діяти треба якнайшвидше. Мешканців країни - прошу виявити терпіння і віру у можливості нашої держави - і тоді ми обов`язково досягнемо мети".

  Нові заходи економії - необхідна передумова, за якої  Афіни можуть розраховувати на черговий транш кредиту від ЄС та МВФ. Без цих грошей Греція збанкрутує: її державний борг натепер становить 350 мільярдів євро.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Потужний вибух у Туреччині: 8 людей загинули
  Наступний матеріал
  Масштабними святкуваннями завершився обмін полоненими між Ізраїлем та ХАМАС
  Теги: