5.ua

У Греції родину ромів звинувачують у викраденні дитини

   

  До грецького міста Лариса прикута увага більшості європейських ЗМІ. Саме тут уперше постали перед судом фігуранти скандальної справи про ймовірне викрадення дитини. Підозрюють у цьому злочині подружжя циган, що уже кілька днів перебувають під вартою. Біля будівлі суду зібралися родичі та друзі затриманих. Спілкуватися із журналістами вони відмовляються. Кілька слів сказала лише одна з адвокатів.

  Маретта Палавра, адвокат родини ромів: «Поки що прошу залишити нас у спокої – попереду важка робота. Ми зустрічаємося із прокурором».

  Підозри у поліції виникли під час рейду у циганському таборі. Правоохоронці здивувалися несхожості білявої і зеленоокої дівчинки на ім’я Марія із темноокими та темноволосими людьми, що назвалися її родичами. Після низки запитань ситуація не прояснилася, а навпаки – заплуталась іще більше. Зрештою, подружжя циган визнало, що не є біологічними батьками дитини. Це довів і тест на ДНК. Чоловік і жінка запевнили, що всиновили дитину за згодою матері, щоправда – оминаючи легальні процедури і підробляючи свідоцтво про народження та хрещення.

  Вассиліс Галатсис, поліцейський: «Ця дівчинка була зовсім не схожа на людей, які, начебто, були її батьками. Під час допиту, що стосувався дитини – їхні відповіді були суперечливими. Версія про те, хто насправді її біологічні батьки – викликала сумніви».

  За попередньою версією поліції, дівчинка може бути викраденою із скандинавських країн або ж зі Східної Європи, найімовірніше – із Болгарії. Дитина має близько п’яти років, знає кілька слів грецькою і кілька – мовою ромів. У циганській громаді запевняють – до дівчинки ставилися краще, аніж до рідних дітей, і вона любила своїх названих родичів. Зараз Марія перебуває у благодійній організації "Посмішка дитини". Правоохоронці ж шукають її справжню матір. Президент громади ромів обурений підозрами поліції і закликає подивитися на справу з іншого боку.

  Бабіс Дімітріу, голова громади ромів у місті Фарсала: «У нашій громаді живе близько семи сотень людей. У нас ніколи не траплялося такого, щоб хтось із наших крав діток. А хіба винна у чомусь жінка, яка знайшла покинуту дитину? Щоправда, вона мала б піти до поліції і заявити, що "якась болгарська мама покинула свою доньку – а я її забрала"».

  На думку правозахисної організації "Міжнародна амністія", роми часто і несправедливо зазнають дискримінації у європейських державах. Таку ж думку іще торік висловили у доповіді експерти ООН. Більшість циган живуть у неналежних санітарних умовах, не мають освіти і роботи. Із деяких держав – наприклад, із Франції – їх депортують. Змінити ситуацію може лише соціальна поміч і політична воля глав європейських держав.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  За інструкцією НКРЄ мешканці цокольних поверхів платять за електрику за комерційним тарифом [відео]
  Наступний матеріал
  В Україні встановили новий рекорд швидкості для раритетних мотоциклів [відео]
  Теги: