У Франції вже 2 млн безробітних, а дефіцит бюджету Німеччини складе 18,5 млрд євро

  Економічна криза не лише в Україні. У розвинених і нерозвинених країнах. На Сході і на Заході також великі проблеми.
  Криза крокує світом. У Франції кількість безробітних перевищила 2 мільйони. Це більше 10 відсотків працездатного населення. Причина – різке зменшення попиту, та призупинення виробництва. Слідом за фінансовим сектором під ударом кризи опинилися автовиробники. Французькі заводи "Рено" та "Пежо-Сітроен" оголосили про зупинку. Поки на три тижні.

  Не краще почуваються і виробники Німеччини. Один з найбільших виробників авто – компанія "Даймлер" вже оголосила про наміри зупинити один з заводів в Німеччині, щонайменше на 5 тижнів, а 36 тисяч співробітників відправлять у примусові відпустки. Такі самі плани і у інших. Тим часом парламент країни затвердив бюджет на наступний рік з рекордним дефіцитом у 18,5 мільярдів євро.

  В Японії обсяги виробництва за останній місяць скоротилися на 3%. А один з найбільших виробників – компанія "Панасонік", заявила про зниження очікуваних прибутків за рік у 10 разів з більш ніж 3 мільярдів до 300 мільйонів доларів. Причина у падінні попиту на продукцію. На цьому фоні безробітних в країні стало менше, що здивувало навіть уряд країни.

  Намагаються економити і американці. Аби хоч якось підштовхнути попит під час сезону різдвяних знижок, який розпочався у Сполучених Штатах відсьогодні, тамтешні магазини пропонують покупцям дисконт на різні товари від 40 до 70 відсотків. Зазвичай такі знижки з`являлися вже після нового року. Але і це не допомагає. Традиційно, у різдвяний сезон торгівці США отримували близько 40% річного прибутку. Цього року їм прогнозують зменшення заробітків у кілька разів.

  Найбільш схожі з Україною проблеми має сусідня Росія. Так само залежна від експортних галузей, країна стоїть перед загрозою скорочення виробництва та зростання безробіття. Проте маючи значні фінансові резерви, має можливість підтримати власну економіку. Ще навіть не відчувши тих проблем, які вже є в розвинених країнах, Російська федерація 4, після Великої Британії, США та Німеччини, за обсягами державних витрат на подолання кризи. Завдяки чому виробництво, хоча і уповільнюються, але все ж зростає, а курс національної валюти поки залишається відносно стабільним.

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.88Мб)
  Попередній матеріал
  ДАІ звітує про зменшення смертності на дорогах на 50%
  Наступний матеріал
  Купівля автомобіля - як спосіб вберегти гроші від знецінення (РЕПОРТАЖ)
  Теги: