У Франції стартував саміт країн "Великої вісімки"

  У Франції розпочався саміт лідерів "Великої вісімки". Головні теми зібрання - ядерна безпека, становище на Близькому Сході та у Північній Африці, ситуація у Японії та розвиток мережі Інтернет. Крім того, учасники обговорять уже традиційні питання регіональної безпеки та боротьби із наркотиками.

  У французькому Довілі почався саміт країн "Великої вісімки". Серед учасників - лідери Франції, Росії, США, Німеччини, Канади, Італії, Британії, Японії та керівництво ЄС. Обговорюватимуть ситуацію у Північній Африці, боротьбу з тероризмом і кіберзлочинністю, ядерну безпеку та наслідки катастроф у Японії. Наото Кана, японського прем`єр-міністра, у Франції зустріли військовими почестями.

  Саміт відбувається за умов підвищеної безпеки. Учасників зустрічі охороняють понад 12 тисяч поліцейських та військових. У повітрі - безпілотні літаки та майже 30 гелікоптерів. Будь-які польоти поблизу Довіля заборонені. У повній бойовій готовності - винищувачі та ракетні комплекси. ВМС Франції пильнують Довіль із моря.

  Олів`є Рішардо, елітний підрозділ поліції "Рейд": "У нас багато завдань. Ми ретельно перевірили приміщення, в яких відбуваються зустрічі. Розставили снайперів на високих точках". 

  Необхідність таких заходів спецслужби пояснюють можливістю терактів після ліквідації Усами бін Ладена. Традиційно, зустріч учасників "Великої вісімки" супроводжують протести грінпісівців і антиглобалістів. Перші - звинувачують організацію в ігноруванні зміни клімату на планеті. Вони прагнуть економічних рішень задля зменшення забруднення повітря.

  Кумі Наїду, директор організації "Грінпіс": "Від початку економічної кризи "Велика вісімка" робить вигляд, що нічого не відбувається. Необхідно зменшити викиди шкідливих речовин, боротися з потеплінням, щоби залишити дітям та онукам придатний до життя світ".

  Антиглобалісти ж виступають проти нерозумного, на їхню думку, світового економічного порядку. Уже кілька днів поспіль вони проводять акції протесту в Гаврі, за 40 кілометрів від Довіля.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У США вийшло в ефір останнє шоу Опри Вінфрі
  Наступний матеріал
  Вибух у Стамбулі - 7 поранених
  Теги:
  Loading...