У Франції стартував 49-й міжнародний авіасалон Ле Бурже

  У Франції стартував 49-й авіакосмічний салон Ле Бурже. Це найважливіша подія року в світі авіабудування. Цьогоріч виставка зібрала рекордну кількість експонатів - понад 2 тисячі. У ній візьмуть участь делегації з понад 80-ти країн.

  Україну в Ле Бурже представляють 8 компаній. Центральним проектом є регіональний реактивний пасажирський літак Ан-158. Він братиме участь у програмі показових польотів. Під час роботи салону конструкторське бюро "Антонов" проводить переговори з сертифікації АН-158 в Європі.

  Авіасалон у містечку Ле Бурже відбувається раз на два роки ось уже протягом століття. За традицією, перші три дні він відкритий лише для бізнесменів. З 24 червня побачити нові досягнення авіаіндустрії зможуть і пересічні відвідувачі. Найбільший стенд представляє Росія. Уперше на салоні показує свої літаки Китай. Цьогоріч основною темою стали інновації. Компанія "Боїнг" представила оновлений Боїнг-747-8. Нині це найдовший пасажирський літак. Його розробили для азійського ринку.

  Говард Вілдон, представник компанії "БГС партнерз": "Боїнг-747 випускають дуже давно, з 1969 року. Власне, це вперше за весь час у його конструкцію внесено значні зміни. Думаю, це важливий проект для компанії, і він матиме попит".

  Уперше на салоні такого рівня авіакомопанії представили літаки, що використовують біопаливо. Його виготовляють з рослинної сировини. Один із літаків, що прибули на виставку, уперше в світі здійснив трансатлантичний переліт, використовуючи для одного з моторів біопальне. Навіть за такогоь режиму кількість вуглекислого газу, що викидається під час роботи двигуна, зменшилася на 5 тонн.

  Джим Рекоске, генеральний директор "Реньюебл Енерджи енд Кемикалз": "Я вважаю, біопаливо змінить світ авіації. Тепер пасажири зможуть впливати на збереження довкілля, обираючи екологічний літак".

  Компанія "Солар Імпульс" пішла ще далі. Вона запропонувала літак, якому взагалі не потрібне пальне. Ця машина працює на сонячних батареях. Судно має величезні крила, але важить - як звичайний автомобіль.

  Бертран Пікард, засновник "Солар Імпульс": "Наше завдання - не революція у авіасполученні. Ми прагнемо змінити спосіб мислення, ставлення до чистих технологій та збереження енергії".

  Однією з принад Ле Бурже є демонстраційна програма. Глядачі зможуть побачити в повітрі 140 цивільних та військових суден. Зокрема, це російський реактивний літак Сухой Суперджет-100 та амфібія Бе-200. Салон ле Бурже працюватиме до 26 червня. Цьогоріч експерти очікують, що на ньому буде укладена рекордна кількість контрактів.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Справу Луценка продовжать розглядати завтра
  Наступний матеріал
  В Угорщині автобус зіткнувся з вантажівкою - 2 загиблих
  Теги: