У Франції розслідують попередню діяльність нинішньої очільниці МВФ

  У Парижі почали розслідування у справі глави МВФ Крістін Лаґард. Відповідне рішення ухвалили у Республіканському суді Франції. Ця ж установа і визначатиме, чи перевищувала пані Лаґард повноваження на посаді міністра фінансів.

  Прокуратура вважає, що Крістін Лаґард, як міністр фінансів Франції, могла вплинути на рішення суду. Саме вона 2008-го року наполягла на передачі до арбітражу заплутаної справи бізнесмена Бернара Тапі. Той судився з державою за прибутки від продажу компанії "Адідас". Процес тривав 15 років, і завершився лише після втручання пані Лаґард. Бізнесмен відсудив понад 280 мільйонів євро з державної скарбниці. Чи посприяла цьому міністр фінансів - прокуратура зацікавилася у травні, коли Крістін Лаґард почали пророкувати крісло голови МВФ. Попереднє розслідування тривало майже три місяці.

  Жеральд Палісс, голова комісії розслідувань Республіканського суду Франції: "Я не маю права розкривати подробиці.. Єдине, що можу підтвердити - комісія підтримала розслідування щодо мадам Лаґард. Ось і все".

  Зараз Крістін Лаґард не є обвинуваченою, лише головним фігуранатом розслідування.

  Віржині Дюваль, генеральний секретар суддівської профспілки: "Розслідування буде дуже тривалим, аж до кількох років. Доведеться заслухати багатьох свідків, з-поміж них - і Кристін Лаґард, яка може виявитися обвинуваченою".

  І розслідуванням, і подальшим судом, якщо він відбудеться, займатиметься особлива установа. Республіканський суд - єдиний у Франції, що може розглядати справи проти колишніх або чинних міністрів, яких обвинувачують у перевищенні службових повноважень. Установу створили менше 20-ти років тому - до того часу члени кабміну були недоторканні.

  Ів Репіке, адвокат Крістін Лагард: "Скільки б не тривав суд - ми переможемо. Моя клієнтка сказала, що не збирається нічого приховувати. Ані слабкою, ані стурбованою вона не здалася. Ми більш ніж упевнені в успіху".

  Пан Репіке запевняє - навіть кількарічна судова тяганина не завадить його клієнтці керувати Міжнародним валютним фондом. А публічний скандал, за словами адвоката - лише приверне увагу громадськості до публічної діяльності Крістін Лаґард.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Екстрадиційні матеріали на Ландіка розглядає Генпрокуратура РФ
  Наступний матеріал
  Уряд Таїланду вперше очолила жінка
  Теги: