У Франції розпочався саміт НАТО (репортаж)

  Саміт НАТО стартує у французькому Страсбурзі та німецьких містах Баден-Баден і Кель. Спочатку учасники з`їхалися до Страсбурга. Ще до офіційного відкриття двосторонню зустріч провели Барак Обама та Ніколя Саркозі. Президент США уперше зустрівся зі своїм французьким колегою на посаді глави Білого дому. Лідери обговорили результати зустрічі Великої двадцятки та оборонну спроможність своїх держав. І вже зараз - вирушили до німецького Баден-Бадена, де відбудеться офіційне відкриття саміту Альянсу.

  Барак Обама та Ніколя Саркозі - провели першу робочу зустріч, відколи Білий дім очолив новий президент. Спільних тем із новою американською адміністрацією - чимало. І результатом обговорення лідери задоволені. Франція заявила, що повністю підтримує стратегію США у Афганістані, і вітає закриття в`язниці Гуантанамо на Кубі. Офіційний Париж навіть готовий прийняти у свої тюрми тих, хто сидить за ґратами у Гуантанамо, коли страхітлива тюрма припинить своє існування. Обама у свою чергу наголосив - Штати хочуть бути партнером, а не патроном Європи.

  Барак Обама, президент США: "НАТО - найуспішніший альянс у сучасній історії. І головна передумова його створення та, що безпека Європи - означає безпеку Сполучених Штатів і навпаки.  Це - опора американської зовнішньої політики, яка не змінювалася останні 60 років. І я приїхав сюди, щоби це підтвердити".

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Гуантанамо не відповідає цінностям Сполучених Штатів - принаймні так, як я їх розумію. Якщо президент США каже "Я збираюся закрити Гуантанамо, але мені треба, щоб мої партнери взяли звідси в`язнів, бо саме це дозволить мені закрити тюрму" - ми відповімо ТАК".

  На саміті альянсу, присвяченому шістдесятиріччю НАТО, мають представити майбутнього генсека блоку. Головною кандидатурою є прем`єр-міністр Данії Андрес Фог Расмусен. Він має замінити на посту пана Схеффера, чий термін повноважень спливає наприкінці липня. Та кандидатура Расмусена викликає незадоволення у Туреччини, пов`язане з так званим карикатурним скандалом, коли одна з датських газет надрукувала карикатури на пророка Мухамеда. Туреччина вимагала у глави датського уряду - зустрітися з представниками мусульманських країн, і пояснити образливу публікацію. Утім Расмусен досі цього не зробив. Тому Туреччина може не голосувати за його кандидатуру. Для затвердження ж потрібна згода всіх членів альянсу. З першого квітня їх стало 28 - тоді повноправними членами стали Албанія та Хорватія.

  Салі Беріша, прем`єр-міністр Албанії: "Відсьогодні Албанія, її свобода і майбутнє мають міцний щит. Про нашу безпеку дбатиме найбільший військовий і політичний блок усіх часів. Хай Бог благословить НАТО. Хай Бог благословить мою країну".

  Про безпеку саміту спільно дбають німецькі та французькі правоохоронці. На час заходу обидві країни запровадили спільну протиповітряну оборону, мета якої охороняти міста по обидва боки Рейну, де і пройдуть засібання. У Страсбурзі, Баден-Бадені та Келі заходи безпеки - безпрецедентні. По кілька тисяч полісменів охороняють напівспорожнілі міста. Але сутичок таки не вдається уникнути. Противники НАТО розпочали демонстрації за кілька днів до початку саміту, і обіцяють їх продовжувати.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.50Мб)

  Попередній матеріал
  Сутички в Афінах - 2 поліцейських поранені
  Наступний матеріал
  Влада не позбавлятиме столичних синоптиків приміщення
  Теги:
  Loading...