У Франції хочуть заборонити ісламський одяг, що приховує обличчя

  До громадських установ - лише із відкритим обличчям. У Франції група депутатів пропонує заборонити ісламський одяг, за яким можна сховати обличчя.

  Франція - країна свободи, вільнодумства і краси. Ховати жіночу вроду тут - не лише моветон, але і - потенційний злочин. Спеціальна комісія при парламенті республіки пропонує заборонити - бурку та нікаб - різновиди ісламського вбрання, що вкривають жінку з голови до ніг, включно із обличчям.

  Бернар Аккуає, глава нижньої палати парламенту: "Повна вуаль - суперечить принципам Республіки. Це втілення усього, чому Франція інстинктивно опирається. Символ поневолення жінки та гасло  екстремізму!".

  Якщо пропозиція комісії стане законом, то закутаних жінок не пускатимуть до: шкіл, лікарень, державних установ і навіть - громадського транспорту. За даними комісії, ці обмеження зачеплять менш, ніж дві тисячі мусульманок. Загалом же у Франції іслам сповідують шість мільйонів людей - найбільше у Західній Європі. До можливого нововведення вони ставляться по-різному.

  Люди на вулиці:
  - Ми живемо у вільній країні. І поки що кожен тут має право чинити, як забажає!
  - Я сама - мусульманка, але такий одяг не схвалюю. Іслам його не вимагає.
  - Допоки ми виконуємо Божі заповіді, усе решта - не має значення. Громадська думка - не важлива. Всіх цих людей не буде з нами у день смерті. Їх не буде поруч, коли ми постанемо перед Богом.

  До остаточного затвердження заборони ще далеко, наразі це лише - пропозиція, навіть не законопроект. Утім, підтримують її, згідно з опитуваннями, більшість французів, включно із президентом - Ніколя Саркозі. Проти - виступають соціалісти. Вони бояться, що заборона накличе на Францію гнів ісламських терористів.

  Ксенія Новікова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Через сильні дощі 2000 туристів попало в пастку у Перу
  Наступний матеріал
  Китай поновлює діалог з Далай-ламою
  Теги: