У Чилі знову активізувався вулкан Пуєуе

  Авіасполучення у Латинській Америці знову порушив чилійський вулкан Пуєуе. Через нову хмару попелу скасували сотні внутрішніх і міжнародних рейсів в Аргентині, Чилі, Уругваї та Бразилії.

  Вулкан Пуєуе - активний ось уже тиждень. За цей час він створив чимало проблем у Латинській Америці. Попри твердження сейсмологів, що вулкан затихає, нові хмари попелу знову порушили авіасполучення у регіоні. Не працюють обидва аеропорти Буенос-Айреса та низка місцевих летовищ на південних курортах Аргентини. Авіарейси скасували  також в Бразилії, Уругваї та Чилі. У аеропортах чекають на виліт тисячі людей. 

  Пасажир: "Для тих, хто поспішає, нинішня ситуація у аеропортах - справжня катастрофа. Але це не мій випадок. Я подорожую як турист, тож з задоволенням залишуся у Буенос Айресі ще на кілька днів. Це прекрасне місто!"

  Пасажир: "Мій рейс скасували ще учора. Сьогодні вилетіти також неможливо. Літаки не можуть піднятися у повітря через вулканічний попіл. Сподіваюся, до кінця дня ситуація покращиться".

  У регіонах, де випав попіл, фахівці рекомендують людям не виходити на вулицю. Проте, якщо у цьому є потреба - обов`язково одягати марлеві пов`язки. Школи, держустанови та банки - не працюють весь тиждень. Харчі та воду мешканцям роздають у спеціальних державних центрах допомоги.

  Працівник центру допомоги: "Ми роздаємо людям найнеобхідніше - хліб, молоко, борошно. Харчі підвозять нерегулярно і в недостатній кількості - адже частина доріг заблокована через виверження вулкану".

  На півдні Чилі попіл з вулкану забруднив місцеві річки. Температура води у них подекуди піднялася до 45 градусів за Цельсієм. Риба загинула, вода стала непридатною для пиття. На додачу, місцева влада повідомила: у регіоні можливі паводки.

  Едуардо Хольк, губернатор провінції Лейк Ранчо: "Попіл та каміння з вулкану перекрили русло ріки Ніхауе. Це може призвести до потужної повені у провінції".

  Вулкан Пуєуе активізувався минулої суботи - вперше за останні півсторіччя. Він викинув у атмосферу стовп диму та попелу заввишки 10 кілометрів. Сейсмологи твердять: вулканічна активність у регіоні не припиниться щонайменше до кінця тижня.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Україні знівельована роль адвоката – правозахисник
  Наступний матеріал
  Через лісові пожежі у США евакуювали 11 тис. осіб
  Теги: