У Чехії відбувся масштабний протест фермерів ЄС (репортаж)

  Тисячі фермерів із семи країн ЄС - з`їхалися на протести до Праги. Господарники з країн колишнього соцтабору вимагали рівних прав із західноєвропейськими державами. Зокрема - однакових із багатшими державами цін на закупівлю сільськогосподарської продукції. Урівняти їх мають після 2013-го року. Саме Чехію, що зараз головує у Євросоюзі, - фермери просять пришвидшити цей процес на три роки. Інакше - під загрозою знищення опиняться м`ясна і молочна галузь виробництва.

  Польща, Угорщина, Словенія, Словаччина, Австрія, Німеччина і Литва. Саме у цих країнах стан сільського господарства - найгірший у ЄС - запевняють тамтешні фермери. Понад п`ять тисяч господарників  з`їхалися до Праги просити допомоги у влади Чехії, що саме головує у ЄС. Пліч-о-пліч із ними стоять і місцеві селяни, кажуть, криза - і у їхній країні.

  Ян Велеба, голова чеського сільськогосподарського комітету: "Ми тут не тільки, щоб провести мітинг і розійтися. Ми діятимемо далі. Тваринники прийшли боротися за власне існування! Вони привели із собою тварин. Фермери з інших держав також прийшли сюди не просто так!"

  Головна вимога - переглянути ціни на закупівлю продукції. І платити  фермерам з країн, що нещодавно приєдналися до ЄС -  стільки, скільки в інших країнах, котрі у Євросоюзі довше. Угода про ціни ухвалювалась під час вступу, і для нових членів вона дійсна до 2013-го. У зв`язку з кризою протестувальники вимагають переглянути  прайс на три роки раніше. Міністр сільського господарства Чехії наполягає - це неможливо.

  Іван Ґандаловіч, міністр сільського господарства Чехії: "Можливо, після 2013-го новіші держави-члени ЄС отримають додаткові кошти з резервних фондів. Але чинну нині угоду підписали у 2003-му.  Документ набув чинності 2004-го. І достроково його дія не припиниться у жодному разі".

  Але фермери непохитні і вимагають переглянути документ. Інакше - під загрозою знищення опиниться уся сільськогосподарська галузь. А найгірше постраждають молочна і м`ясна промисловості. Щоб домогтися свого, господарники обіцяють не припиняти протестів. 

  Нонна Стефанова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.26Мб)

  Попередній матеріал
  У метро Києва скоротять зарплати та зменшать кількість потягів
  Наступний матеріал
  Екстренна евакуація на МКС
  Теги:
  Loading...