У Чехії масові протести держслужбовців

  Найбільший за останні три роки протест держслужбовців у Празі. Чеські профспілки обурені запланованим скороченням робочих місць та заробітної плати. Таким чином уряд має намір скоротити дефіцит бюджету. Якщо влада не відмовиться від своїх планів, держслужбовці погрожують новими протестами.

  Члени 19-ти профспілок вийшли на масову демонстрацію у центрі Праги. Понад сорок тисяч учасників акції вимагали від уряду одного - скасувати заплановане скорочення штату та заробітної плати у держслужбовців, які отримують у середньому тисячу триста доларів на місяць. Ця сума має знизитися - від чотирьох до десяти відсотків.

  Серед учасників маршу - представники усіх бюджетних галузей. Утім, найбільше - полісменів та пожежників. На їхні відомства чекають найсуворіші скорочення - 20 відсотків від усього штату. Натомість в інших відомствах - урізатимуть десять відсотків. Також цим службам скасують пільги. Близько тридцяти полісменів на початку акції протесту, прорвалися у будівлю МВС і захопили хол та перший поверх. Їхні колеги, що охороняли відомство, сильного опору не чинили.

  Цей протест - наймасовіший за остианні три роки. Але влада Чехії - невблаганна, і від планів скорочення відмовлятися не планує. В уряді доводять - такі заходи допоможуть врятувати країну від наслідків фінансової  кризи. Держслужбовці погрожують новими протестами.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Протести в Греції: далекобійники побилися з поліцією
  Наступний матеріал
  Мельник: Підстав для здорожчання олїї немає
  Теги: