5.ua

У Бухаресті мітингували проти неекологічного видобутку золота

  Демонстранти запевняють: будівництво завдасть непоправної шкоди довкіллю через застосування у технології видобутку золота ціанідів. Ще вони звинувачують владу у намаганні продати румунські активи іноземним інвесторам за заниженою ціною. Влада переконує: проект принесе мільйони доларів інвестицій в одну з найбідніших економік Євросоюзу. Попри це, прем’єр Віктор Понта раніше заявляв: Бухарест ще може відмовитися від реалізації плану. Втім, категорично проти цього виступає канадська гірнича компанія, яка виграла тендер на розробку золотих покладів у Трансільванії. У разі скасування будівництва – канадці погрожують Бухаресту судом.

  Протестувальник: «Головна проблема у тому, що наш уряд зовсім не поважає своїх громадян і не дослухається до їхньої думки. Можновладцям байдуже, як ми ставимося до майбутнього будівництва – вони захищають інтереси міжнародних компаній».

  Протестувальниця: «Ми не хочемо, щоби у Трансільванських горах у промислових масштабах застосовували ціаніди. Якщо необхідно розробляти тамтешні поклади – нехай влада застосовує нові, екологічніші технології. Тоді і люди отримають нові робочі місця, і довкілля не постраждає».

  Попередній матеріал
  Італійські інженери намагаються перевернути лайнер «Коста Конкордія»
  Наступний матеріал
  ДСНС: жертви макіївської пожежі самі винні, що їх не врятували [відео]
  Теги:
  Loading...