У Брюсселі розпочалася зустріч голів МЗС ЄС

  Зустріч міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі розпочалася без голів МЗС Польщі, Німеччини та Франції. Вони лише нещодавно -  менше години томУ - завершили переговори з Віктором Януковичем.

   

  Розмова тривала чотири години. Тепер - як повідомляє агенція Ройтерз - міністри відправилися на зустріч з опозицією. Це буде вже друга їхня розмова за сьогодні. Раніше планувалося, що ще вдень голови МЗС відлетять до Брюсселя. Там нині триває екстрене засідання міністрів закордонних справ Євросоюзу. Головна його мета - знайти шляхи припинення насильства в Україні. Щодо методів - політики говорять про санкції проти винуватців насильства. Які саме - стане відомо цього вечора.

  Карл Більд, міністр закордонних справ Швеції: «Це надзвичайно серйозна для Європи ситуація. І нині вона розривається у навіть гіршому ніж раніше напрямку».

  Франс Тіммерманс, Нідерланди: «Ми знаємо, що людей убивають проурядові сили. І що на стороні опозиції є невеликі радикальні групи, також відповідальні за надмірне насильство. на мою думку. покарати треба усіх винуватців».

  Кетрін Ештон, верховний представник ЄС: «Відповідальність за припинення насильства - на владі. І ми закликаємо їх зробити це якомога швидше. І в світлі останніх подій я вирішила за необхідне зібрати міністрів у Брюсселі, щоби розглянути всі варіанти і вирішити, як необхідно діяти».

  Вільям Гейг, міністр Великобританії: «Неправильно називати протестувальників терористами. Чимало з них просто шукають кращого майбутнього для своєї країни. Ми обговорюватимемо санкції та заходи проти відповідальних за кровопролиття. Всі сторони мають відмовитися від насильства. Але , як і вбудь-якій нормальній країні, саме уряд має йти попереду, вести свій народ. Українська ж влада, станом на зараз, зазнає у цьому невдачі».

   

  Попередній матеріал
  Баррозу: Головне наше завдання зупинити кровопролиття
  Наступний матеріал
  Запрацював київський метрополітен
  Теги:
  Loading...