У Брюсселі обговорювали ситуацію на Близькому Сході (РОЗШИРЕНО)

  Поки між Ізраїлем і Газою - панує хитке перемир`я, світові дипломати роблять усе можливе, щоби не допустити повторення війни. У Брюсселі 27 міністрів закордонних справ ЄС а також Єгипту, Йорданії, Палестини і Туреччини вкотре говорили про ситуацію на Близькому Сході.

  У Брюсселі міністри закордонних справ 27 країн Євросоюзу намагалися переконати офіційний Каїр дозволити іноземним спостерігачам моніторинг кордону між Єгиптом та Ґазою. Адже саме через підземні тунелі йдуть основні шляхи контрабанди зброї. Європейські чиновники готові будь-якої миті приступити до роботи. Однак Каїр поки зволікає з дозволом. Інша вимога європейських високопосадовців - до палестинської сторони. ЄС не влаштовує розбрат, який панує між Західним берегом ріки Йордан та Сектором Ґаза.

  Девід Мілібанд, міністр закордонних справ Великої Британії: "Палестинці повинні об`єднатися. Це надзвичайно важливо. У 2005 році Ізраїль, Палестина та Євросоюз домовилися про такий крок і ми повинні повернутися до цих позицій. І президент Махмуд Аббас - ключова фігура у досягненні цієї мети".

  Франк Вальтер Штайнмаєр, міністр закордонних справ Німеччини: "Ми повинні не допустити, щоб Хамас знову отримав зброю. Отже, наша ініціатива - підтримати Єгипет, бо вони чимало роблять для перешкоджання контрабанді зброї. Під час зустрічі я матиму можливість обговорити це питання з єгипетською стороною".

  Палестинці з свого боку продовжуть звинувачувати Ізраїль у злочинах проти мирного населення. Адже більшість загиблих під час військових дій - цивільні.  Єгипетська сторона ухилилася від прямої відповіді на питання про спостерігачів. Натомість представник Каїру закликав європейців допомогти у відбудові Сектору.

  Ахмед Абул Гейт, міністр закордонних справ Єгипту: "Я прошу Євросоюз якнайшвидше допомогти палестинцям знайти вихід з кризи. Ми повинні примусити ізраїльтян до переговорів та зробити все для того, щоб вони відкрили кордон і дали шанс палестинцям жити звичайним життям. Європа може відіграти значну роль. Ми покладаємо великі надії на ЄС".

  Ріад Малкі, міністр закордоних справ Палестини: "Наша влада вже багато часу тісно співпрацює з Єгиптом. Ми намагаємося налагодити діалог між різними силами всередині Палестини. Наша мета - об`єднати Західний берег ріки Йордан та Сектор Ґаза".

  Хоча активні військові дії скінчилися, мир на близькому Сході запанує не скоро. Адже майже одночасно з заявами у Брюсселі, виступив і ізраїльський прем`єр Егуд Ольмерт. У відповідь на закиди, що його солдати атакували мирне населення, він заявив про створення спеціальної групи адвокатів, які захищатимуть ізраїльських військових від безпідставних, на думку ізраїльтян, звинувачень.

  Захар Симчич, 5 канал

  Попередній матеріал
  Близько 130 будинків згоріли у пожежі у Індонезії
  Наступний матеріал
  СБУ звинувачує Коновалюка у порушенні закону про державну таємницю
  Теги:
  Loading...