У Брюсселі обговорють стосунки НАТО-Росія (репортаж)

  Саміт міністрів закордонних справ країн НАТО відбувається у Брюсселі. Головне питання порядку денного – відносини Альянсу з Москвою. Учасники дуже обережно висловлюються про відновлення засідань Ради Росія-НАТО. Однак жоден із них не заперечує, що подальша співпраця з Федерацією - необхідна. Водночас досі невідомо, чи відбудуться під час зустрічі засідання комісій Україна-НАТО і Грузія-НАТО. За неофіційними даними, ці заходи таки проведуть - попри те, що їх немає у порядку денному.

  Бути чи не бути відносинам Росія-НАТО. Ще до початку зустрічі стає зрозуміло, що таки бути. Міністри закордонних справ країн-членів Альянсу виступають за поновлення засідань Ради Росія-НАТО. Утім одразу додають – про розбіжності у позиціях не забули. Альянс і надалі засуджує дії Росії під час торішнього конфлікту у Південній Осетії. Саме серпневий конфлікт і призвів до замороження відносин між Альянсом та Кремлем.

  Яап Схеффер, генсек НАТО: "Ми не закриваємо очі на всі розбіжності у думках між Росією та НАТО. Я маю на увазі грузинське питання. Але водночас мушу зазначити, що у нас є спільні інтереси. Це і ситуація в Афганістані, і боротьба з тероризмом і протидія розповсюдженню зброї масового знищення".

  Сьогоднішнє засідання є дебютним для нового держсекретаря США Гілларі Клінтон. На саміті вона долучається до обговорення відносин з Росією та дискусій щодо ситуації в Афганістані. Нова адміністрація президента Барака Обами приділяє особливу увагу останньому питанню. Нещодавно Сполучені Штати оголосили про збільшення військового контингенту в Афганістані. Від союзників просять того самого.

  Франк Вольтер-Штанмаєр, міністр закорд. справ Німеччини: "Ми вже оцінили команду нової адміністрації президента Обами. Сподіваємося, що у подальшій роботі на нас чекатиме нова атмосфера. Робота в Альянсі ніколи не буде легкою".

  Сьогоднішня зустріч дає можливість членам НАТО остаточно узгодити свої позиції у найважливіших питаннях світової безпеки. Для Гілларі Клінтон саміт є першою нагодою обмінятися думками з рештою членів об`єднання. Вже за місяць у Страсбурзі відбудеться шістдесятий саміт країн-членів Північно-Атлантичного Альянсу. Відвідування ювілейного засідання - стане першою європейською поїздкою президента США Барака Обами.

  Дзвіна Погребенник, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.67Мб)

  Попередній матеріал
  Зсув ґрунту у Перу - 30 людей загинули
  Наступний матеріал
  НУНС намагається повернути Огризка в Кабмін
  Теги:
  Loading...