5.ua

У Брюселі глава МЗС України зустрівся з депутатами Європарламенту

  Міністр закордонних справ України Павло  взяв участь у відкритому засіданні розширеного бюро Комітету Європейського Парламенту у закордонних справах (у Брюселі), під час якого було обговорено розвиток ситуації в Україні.

  Про це 22 липня повідомила прес-служба МЗС України.

  Міністр висловив вдячність депутатському корпусу ЄП за рішучу підтримку суверенітету, територіальної цілісності та європейської перспективи України, що було відображено в резолюції від 17 липня.

  У цьому контексті Міністр з жалем констатував подальше ігнорування керівництвом Російської Федерації вимог міжнародної спільноти щодо реальної деескалації ситуації у східних регіонах України . Навіть після терористичного акту проти літака Малайзійських авіаліній Росія не припинила незаконне постачання в Україну зброї та військової техніки. Міністр також звернув увагу на необхідність безумовного виконання мирного плану Президента України.

  Павло Клімкін подякував Європейському Парламенту за невизнання анексії Криму і привернув увагу до численних випадків порушення прав людини, які фіксуються останнім часом.

  Міністр окремо наголосив на порушенні Росією низки норм міжнародного гуманітарного права під час незаконного переміщення через державний кордон та утримання в Росії українського офіцера військово-повітряних сил Надії Савченко.

  У ході дискусії більшість депутатів підтвердила позицію Європейського Парламенту на користь запровадження більш жорстких санкцій щодо РФ з боку Європейського Союзу.

  Обмін думками з депутатами засвідчив, що трагедія з рейсом МН-17 у небі над Донецькою областю стала поворотним моментом у формуванні широкого консенсусу в Європейському Союзі щодо необхідності рішучої підтримки України у контексті російської агресії.
  Попередній матеріал
  Комбат "Донбасу" назвав свою наступну ціль у ході антитерористичної операції
  Наступний матеріал
  Терористи зруйнували ще один залізничний міст на Донеччині
  Теги:
  Loading...