5.ua

У Бразилії протестують індіанці

  Видовищні протести у Бразилії. На вулиці столиці та міста Сан-Паулу вийшли сотні представників корінного населення країни. Вони виступали проти порушення своїх територіальних прав.

  Представники місцевих племен вбачають загрозу з боку компаній з видобутку корисних копалин. Представники низки підприємств лобіюють у парламенті право почати будівництво шахт та свердловин на територіях, які за конституцією належать індіанцям. Це, на думку бізнесменів, допоможе підтримати економіку країни. Корінне населення з таким планом не згодне. Наполягає: будівництво на їхніх землях поставить під загрозу традиційний спосіб життя індіанських племен. Якщо влада не дослухається до їхніх вимог, протестувальники погрожують блокувати дороги і саботувати будівельні роботи.

  Уірамірім, вождь племені гуарані: «Конституція 1988 року гарантує недоторканість земель, що належать корінному населенню Бразилії. Але зараз законодавці хочуть внести зміни, після яких наші території опиняться під загрозою. Ми вийшли на протест - щоби нагадати владі, що ми ще живі і готові до боротьби».

  Урікан Патачо, протестувальник: «Скрізь куди не глянь - у наші дні виростають бетонні джунглі. Ми не хочемо так жити, тому мусимо об’єднатися, щоби захистити свою землю і традиції».

  Попередній матеріал
  Курс долара щодо євро опустився до найнижчої позначки за останні 8 місяців
  Наступний матеріал
  Мешканці Міннесоти спостерігали за північним сяйвом