У Бельгії тривають акції з вимогою формування уряду

  249 днів без уряду залишається Бельгія. Своєрідний світовий рекорд відзначає молодь країни. Мешканці вийшли на вулиці з вимогою до можновладців - сформувати Кабінет міністрів.

  Акції проти неспроможності сформувати уряд у Бельгії - дуже різноманітні. Дехто влаштовує традиційні демонстрації, інші - гумористичні протести. Наймасовіша акція - у Брюсселі. Студенти імітують сценарій арабських революцій. Через мережу Фейсбук вони закликали прихильників приєднатися до "революції картоплі фрі". Бельгія вважається батьківщиною цієї страви.

  Протестувальниця: "З нас досить, уже час щось вирішити. Можливо, колись я знову зацікавлюся політикою, але поки що - набридло".

  Протестувальник: "Ми мали розпочати протести уже давно. Але добре, що хоч зараз молодь має бажання і намір змінити Бельгію".

  249 людей - за кількістю днів без уряду - планують влаштувати масовий стриптиз у Генті. У декількох франкомовних містечках - відбудуться вуличні свята з безкоштовною картоплею-фрі та бельгійським пивом. Тисячі людей протестують у мережі Інтернет. На одному з сайтів можна розбити віртуальний намет під офісом прем`єр-міністра. Так вчинили вже 150 тисяч людей.

  Кріс Пеетерс, міністр-президент Фландрії: "Те, що в нас немає федерального уряду - дуже погано. Великою проблемою лишається отримати більшість на федеральному рівні. Але з іншого боку, мені подобається, що люди ставляться до ситуації з гумором. Громадянам якнайшвидше потрібен уряд, хоча у країні немає хаосу".

  Найтриваліша в історії Бельгії політична криза виникла через неспроможність політиків утворити коаліцію. По різні боки барикад - представники франкомовної Валлонії та Фландрії, де розмовляють нідерландською. Перемови тривають з 13 червня минулого року.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  До МКС полетів європейський вантажний корабель
  Наступний матеріал
  У В`єтнамі потонув туристичний катер - 12 загиблих
  Теги: