У Бельгії почався масовий страйк через політику жорсткої економії

  У столиці Бельгії та прилеглих регіонах спалахнув масовий страйк, викликаний політикою жорсткої бюджетної економії, оголошеної новою владою країни.


  Як повідомляють місцеві ЗМІ, у Брюсселі паралізована робота транспорту, державних служб, торгових і промислових підприємств. У столичному аеропорту скасовано 44% всіх рейсів.

  Профспілки оголосили про серію регіональних страйків два тижні тому, нагадує "Интерфакс".

  Цього разу прийшла черга Брюсселю, а також прилеглих до нього провінцій Фламандський Брабант і Валлонський Брабант.

  Зазначається, що найбільше страйк торкнувся роботи залізниці. Зокрема, скасовані швидкісні поїзди, які з'єднують Брюссель з Францією, Нідерландами та Німеччиною. Поїзд "Євростар" з Лондона доходить тільки до французького Лілля.

  Страйкуючі виставили пікети біля в'їздів в промислові зони, великі паркінги, влаштували "фільтруючі" загородження на автомагістралях, що ведуть до столиці.

  Члени профспілок протестують проти оголошеної урядом програми реформ, яка передбачає економію 11 млрд євро для бюджету протягом п'яти років. Реформи передбачають, зокрема, підвищення з 2030 року пенсійного віку з нинішніх 65 до 67 років. У наступному році вирішено не проводити звичайну автоматичну індексацію зарплат.

  На 15 грудня заплановано загальний страйк у всій Бельгії.
  Попередній матеріал
  Близько півсотні "кіборгів" 95-ї бригади повернулися на Житомирщину
  Наступний матеріал
  Обидва термінали Донецького аеропорту зруйновані, але сили АТО їх тримають - РНБО