Тиснява на Love Parade - 19 загиблих, фестиваль більше не проводитимуть

  Музичний фестиваль "Лав парад", де напередодні, у тисняві - загинули дев`ятнадцятеро людей - проводити більше не будуть. Трагедія сталася у німецькому місті Дуйсбург. Щонайменше 340 людей - травмовані. Близько 30 з них - у тяжкому стані. Тиснява почалася біля входу у тунель колишньої товарної станції, де мала відбутися велика вечірка. Поліція перекрила туди доступ, побоюючись напливу людей. На вході зібрався натовп. Правоохоронці вмовляли людей розійтися. У цей момент - почалася паніка і тиснява, у якій і загинули люди.

  Німеччина прокинулася шокованою. Від самого ранку до місця трагедії почали сходитися люди. Вони запалювали свічки та приносили квіти. Найважче їм зрозуміти - чому організатори фестивалю не додумалися облаштувати кілька входів до майданчика. Адже ще перед початком параду називали кількість гостей, які планують відвідати найбільший європейський фестиваль - мінімум мільйон людей.

  На вечірку прийшло майже у півтора разу більше гостей, ніж очікували - мільйон чотириста тисяч. Поліція намагалася стримати людей на вході. Але їхнє бажання потрапити на фестиваль було сильнішим. Натовп тиснув щосили.

  Скасувати фестиваль влада побоялася, щоби не викликати агресію у півтора мільйона людей, які приїхали до Дуйсбурга на "лав парад". Наступного року він має відбутися у Гельзенкірхені. Утім є побоювання, що цей захід узагалі скасують після того, що сталося напередодні.

  Трагедії такого масштабу на європейських концертах не фіксували вже 10 років. Востаннє подібне сталося на фестивалі Рокслайд у Данії. Там на концерті у натовпі загинули дев`ятеро гостей. Ще понад 40 - травмувалися.

  Захар Симчич, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Діденка вдома СБУ проведе обшук
  Наступний матеріал
  У Норвегії під час спуску річкою загинули українські туристи
  Теги: