5.ua

Тиск Заходу на Кремль та нове газове протистояння з Росією стали предметом уваги міжнародних ЗМІ

  Нові погрози західних країн Росії через окупації Криму та газова суперечка між Києвом та Москвою стали одними з найголовніших тем міжнародних медіа.

  Вони повідомляють, що Велика сімка і Євросоюз готові й надалі посилювати тиск на Кремль, а українська влада відкидає підняття ціни Росією на блакитне паливо.

  Американський новинний телеканал CNN повідомляє:  міністр оборони Сполучених штатів Чак Хейгел під час візиту в Японію заявив, що весь світ об’єднався проти вторгнення російських військ в Україну. Як зазначає медіа, він запевнив, що спільними зусиллями міжнародна спільнота змусить Кремль заплатити за це. Хейгел також подякував Японії за спільне запровадження санкцій проти Москви та наголосив, що це найбільша криза у відносинах Заходу з Росією від часів завершення Холодної війни.

  Україна відкидає підвищення ціни російським Газпромом. Під таким заголовком вийшла головна європейська новина на сайті британського суспільного мовлення BBC. Журналісти цього ЗМІ висловлюють занепокоєння, що газова війна між Києвом та Москвою може призвести до скорочення постачання блакитного палива в Євросоюз. Адже Росія постачає до ЄС третину від потреби в газі і сорок відсотків цього обсягу йдуть через Україну. Але BBC наводить запевнення вітчизняного міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Продана про те, що Київ європейське блакитне паливо з газогону не відбиратиме.

  Про газовий конфлікт між Росією та Україною повідомляє й арабський міжнародний телеканал AlJazeera. Медіа розповідає, що Київ відмовився платити підвищену ціну, адже вважає її неринковою. Готовий український уряд позиватися проти Газпрому й до Стокгольмського арбітражу. AlJazeera також зазначає: “Газпром” уже скорочував постачання блакитного палива до України під час аналогічних суперечок у 2006 та 2010 роках. Але до жодних незворотних змін це не призвело.

  А от російський державний телеканал "Росія-24" найбільше хвилює доля заарештованих “беркутівців”, яких звинувачують у масовому вбивстві людей на Майдані. Спираючись на слова міністра-втікача Віталія Захарченка, медіа стверджує, що міліція не стріляла в людей, а сама стала жертвою невідомих снайперів. При цьому "Росія-24" повідомляє, що саме Захарченко порадив “беркутівцям” зрадити присязі й втекти до кримських сепаратистів. Чому він зробив це, вважаючи, що бійці спецпідрозділу злочинів не скоювали - російський телеканал не пояснює.

  Олександр Войтко

  Попередній матеріал
  Виборча кампанія стартувала у Києві
  Наступний матеріал
  Китайські рятувальники вийшли на частоту чорних скриньок зниклого малазійського авіалайнера