Тисячі працівників заводу «Дженерал Моторз» виходять на вулиці (РОЗШИРЕНО)

  Тисячі працівників заводу «Дженерал Моторз» виходять на вулиці міст штату Мічиган. Люди обурені банкрутством компанії та її планами закрити більше десятка заводів. Профспілки вже прогнозують, що такі дії можуть призвести до економічного занепаду регіону, адже без роботи може залишитися кожен четвертий мешканець штату. З плакатами та гучномовцями люди вимагають допомоги від можновладців.

  Найбільший у сучасній історії США промисловий банкрут скорочує виробництво. Компанія оголосила про закриття одинадцяти заводів у штаті Мічиган. Ще три – зупиняють на невизначений термін. Такі новини вкрай обурили численних працівників авто-гіганта. Розлючені люди вийшли на вулиці з вимогами збереження робочих місць та матеріальної допомоги усім працівникам Джі Ем. Протестувальників підтримують профспілки, місцева влада та навіть люди, які не працюють на заводах корпорації.

  Карл Ларрі, протестувальник: "Якщо ви чуйні люди, то зрозумієте мій біль. Ми вийшли на вулиці шукати допомоги. Я та  батько разом працюємо на заводах Дженерал Моторз. Якщо їх закриють - ми голодуватимемо".

  Джеймс Гаррис, протестувальник: "Ми стомилися від постійного закриття заводів. Нас змушують платити величезні податки, які спрямовують на автовиробництво. І все ж галузь урятувати не можуть. Ми протестуємо".

  Більшість заводів найбільшого автовиробника США – саме у штаті Мічиган. Керівники профспілок вже заявили, що їхнє масове закриття призведе до економічного занепаду штату. За останніми даними, рівень безробіття у Мічигані зараз тринадцять відсотків, однак найближчим часом може зрости до двадцяти п’яти. Кожен четвертий місцевий мешканець звернеться до влади по соціальну допомогу та програму з перекваліфікації.

  Нік Мансур, власник піцерії: "Ви знаєте давню приказку – якщо у Дженерал Моторз нежить, то у Сполучених штатів  застуда. Це правда. Якщо закриваються заводи, людям нікуди йти. Погляньте, усі сумні, усі переживають за власне майбутнє".

  Карла Інман, мешканка Мічигану: "Прогуляйтеся вулицями – усі наче виїхали. Новини людей просто приголомшили".

  Гарольд Бартлі, колишній працівник заводу GM: "Я пропрацював на цьому заводі багато років і не можу спокійно дивитися, як його закривають. Мою родину, друзів –  нас просто викинули на вулицю".

  "Дженерал Моторз" оголосив себе банкрутом у понеділок. Попередні грошові вливання у  двадцять мільярдів доларів - відчутних результатів не далИ. Тож тепер держава рятуватиме компанію шляхом часткової націоналізації. Найближчим часом Джі Ем перерахують ще тридцять мільярдів. В обмін на ці кошти - 60% її акцій перЕйдуть у власність уряду США, який нею і керуватиме.

  Попередній матеріал
  Зростає кількість уражених новим грипом "А"
  Наступний матеріал
  Знайдено імовірні уламки зниклого літака компанії "Air France"
  Теги:
  Loading...