Фото modernukraine.eu

Туск: Європа має відмовитися від лицемірства щодо України

  Прем‘єр-міністр Польщі Дональд Туск переконаний, що Європа має бути солідарнішою у питанні української кризи, бо ступінь ризику в Україні є вищим, ніж в енергетиці чи ризики в єврозоні.


  Як сказав Туск під час дискусії в рамках Форуму глобальної безпеки у Братиславі, такої солідарності не можна досягти, не заплативши за неї певної ціни, передає Радіо Свобода.

  Проявом такої солідарності мало б стати розміщення чисельнішого контингенту НАТО в східних прикордонних країнах ЄС, членах альянсу, вважає прем‘єр Польщі.

  "Всі бачать російських диверсантів на Сході України, але хтось говорить про російськомовних громадян. Часом говорять про проблему України так, нібито це вона сама спричинилася до всього, що там відбувається, а не політика Росії", – заявив Туск.

  "Якщо не буде більшої готовності до чисельнішої присутності НАТО в країнах ЄС, які межують з нестабільними регіонами, це означатиме, що сила НАТО є декларативною", - додав політик, зазначивши, що спільна позиція ЄС не означає автоматично радикальної позиції.

  У відповідь на заувагу прем’єра Угорщини Віктора Орбана про те, що Україна є викликом для ЄС, як і Росія, і там немає гарантій утвердження демократії, Дональд Тиск відповів, що не варто "об’єктивно чи суб’єктивно висловлювати меседжі, які підтримують головну лінію російської пропаганди". За словами голови польського уряду, "проблема – не український націоналізм, а агресія Росії".
  Попередній матеріал
  Держстат: В Україні вперше за 8 років експорт перевищів імпорт
  Наступний матеріал
  Будинок профспілок у лютому штурмували 224 силовика з СБУ та МВС