5.ua

Турки обходять заборону на Twitter

  В Туреччині росте число користувачів інтернету, які знаходять спосіб обійти заборону прем‘єр-міністра Реджепа Тайїпа Ердогана на користування сервісом Twitter.

  Як пише Reuters, ще тиждень тому лише небагато турків демонстрували знання технічних термінів інтернету, таких як VPN і DNS , але все змінилося з набуттям чинності заборони. Адреси веб-маршрутизації почали писати на стінах будинків найбільших міст Туреччини, що стало "реверансом у бік старомодних політичних протестних графіті".

  Тепер у Туреччині повсюди можна зустріти графіті, які зображають Ердогана, який націлив дуло пістолета на синю пташку – символ Twitter. Навіть його соратники наважилися виявити непослух: мер Анкари Меліх Гокчек опублікований твіт зі смайликом, виявивши вміння обходити наказ прем'єр-міністра заблокувати незалежну соціальну мережу.

  Минулого тижня Ердоган, який готується до важливих місцевих виборів, заявив, що повністю викорінить в Туреччині Twitter, який він вважає джерелом провокативних матеріалів. Однак державні діячі ЄС і США засудили дії турецького прем‘єра, порівнявши заборону з середньовічним спаленням книг.

  Між тим, як повідомляє ВВС Україна, адміністративний суд Анкари постановив розблокувати доступ до мережі мікроблогів Twitter. Соцмережу можуть відкрити для користування вже в середу, хоча на це рішення суду ще можуть подати
  апеляцію.

  Reuters відмічає, що турки не вперше стикаються з кібер-цензурою : до 2010-го YouTube був заблокований тут більш ніж на два роки.

  Між тим, президент Туреччини Абдулла Гюль кардинально не погоджується з позицією Ердогана та за свободу соціальних мереж і виключив блокування в країні сайтів Facebook і YouTube, яким загрожував Ердоган. Однак в Туреччині влада президенту набагато менша, ніж прем‘єр-міністра.

  Раніше Ердоган спирається на широку консервативну базу виборців, та недільні вибори стануть тестом - наскільки корупційні скандали відбилися на його популярності.

  Попередній матеріал
  Самоназвана прокурор Криму оголошена в розшук
  Наступний матеріал
  Прикордонники не пустили в Україну росіян з військовою формою